lataussivu tässä-omko oikea?
http://www.avast.com/eng/down_home.html
latailin sieltä tämän kohdilta>
Download avast! 4 Home - Finnish version (length 9.09 MB)<
-mutta tuli vain ns kielipaketti?Hmm. olenko hakoteillä?
http://www.avast.com/eng/down_home.html
latailin sieltä tämän kohdilta>
Download avast! 4 Home - Finnish version (length 9.09 MB)<
-mutta tuli vain ns kielipaketti?Hmm. olenko hakoteillä?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Olet hakoteillä! Se on vain kielipaketti. Lataa ohjelma ja siellä on myös rekisteröintipaikka.
Tietysti tarvitset tuon kielipaketin myös jos haluat avastin suomenkieliseksi.
oikea lataus-sivu-tai paikka ohjelman lataukseen-anna vinkki-päädyn aina samaan yo. osoitteeseen.
Ainakin ne n. 30 kertaa kun olen ladannut kyseisen ohjelman. Näkeehän sen jo niiden koostakin! Kaikki kieliversiot suurin piirtein saman kokoisia (myös englanninkielinen). Kokeilitko klikata sitä setupfin.exe? Kyllä se nytkin rupesi asentamaan suomenkielistä Avastia.
Rekisteröintisivu suomeksi:
http://www.avast.com/i_kat_207.php?lang=FIN
Klikkaa tämän kohdan >avast! 4 Home - Finnish version (length 9.09 MB)< edessä olevaa Download -painiketta ja valtse avautuvasta ikkunasta Tallenna -painike jolloin ohjelma latautuu kiintolevylle.
Sitten voit sulkea nettiyhteyden ja asentaa ohjelman.
Linkki unohtui:
http://www.avast.com/eng/down_home.html
AVAST tälle koneelle xp/home,mutta yritin olla ovela ja saada uudelleen ohjelman setup exe-tiedoston työpöydälle polttaakseni ohjelman ja siirtääkseni sen toiselle puhtaalle koneelle ja aseentaakseni sen siihen-mutta en löydä tämänkoneen Avast-kansiosta setup exe:ä jonka vois polttaaa.Nyt se tekee vain päivityksen-eikä lähde asentumaan pitemmälle-mistä(?) löydän tiedoston jonka kärytän.
Zonealarmin setup-exe:n olen onnistunut polttamaan ja se homma toimii-ei viittis 'paljaalla'lähtee kaiveleen netistä-sitä avastia.
PS. Olenko edelleen väärillä urilla?
sillä kyllä se tekee setupfin.exe-nimisen tiedoston sinne minne olet määritellyt latauksien tallentuvan. Itselläni on työpöydälle, ja sieltä se tiedosto löytyy.
Kokeiles hakea ETSI-toiminnolla tollasta tiedostoa.
kaikki kunnossa!
turhia exe:jä Jospa tekisit *omat tiedostot* paikkaan uudenkansion nimeltään LADATUT OHJELMAT ja laitaisit sinne menemään. Märität myös latauksessa menemään tuohon kansioon *Ladatut ohjelmat*
Kysy seuraavaksi miten?
kukin tekee miten haluaa ilman että siellä tarttee nokkaansa nostaa
löytyy heti ja on helppo heitää meillä työpöydällä olevaan roskikseen-ei niitä säilötä-sentakia >avast setup< exeä ei löytynyt-ei ole avast kansioissa-ehkäpä se olis aikanaan pitänyt sinne 'pakastaa' sulatusta(polttoa varten).Nyt on poltettu avast ja zone-exet jos tarttee.
-kiitos ja päivän jatkoja!
Sitten kun Avast on käynnissä: tarkista toimiiko myös taustasuojaus.
Vie hiiren nuoli kellon vasemmalla puolen olevlle a- kuvakkeen päälle,
siitä näet montako taustamoduulia on käynnissä.
7mod.(6 käytössä)
Noin on minullakin. Tässä ilmaisversiossa on vain nuo 6 moduulia
käytössä. Kun ottaa maksullisen saa sen viimeisenkin käyttöön.
Mutta hyvin tuo toimii näinkin.