suurin naislaulaja

who

kuka on kokonaisuudessa maailman menestynein/tunnetuin naislaulaja..???
omalla mielipiteellä ei väliä,kyseessä maailmanlaajuinen tilanne..

10

1349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haetaan

      niin Anita Hirvonen on melko julman kokoinen, ainakin tukastaan.

    • Fakta

      Madonna


      Kysymys oli helppo, koska kysyttiin vain sitä tunnetuinta/menestyneintä. Top10 olisi jo ollut vaikeampi.


      (Toinen sija olisi kyllä mennyt Britneylle)

      • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        eo oo mikää fani mutta tiedän silti että Madonna on selvästi suosituin nais/(mies?)artisti ikinä! myynyt eniten levyjä,eniten kansikuvia eri lehdissä,saanut nimensä musiikin historiaan jo aikapäiviä sitten,noussut hittilistoille ennätysmonta kertaa...Madonna on maailman tunnetuin tähti,päihittäisi britney spearsin top-10-listalla helposti!(joku viittasi tulla edelliseissä viesteissä britniin)


    • Otto II

      Jo otsikko kertoo!

    • Steven Duren

      Aika monellakin mittapuulla. On ollut aikoinaan ihan näköäkin, kokoa ei tosin (onneksi) ole Anita Hirvosen lailla ja taloudellinen menestys on ollut ihan omaa luokkaansa. Tuskinpa ihan heti on vastaavanlaista uranaista tulossa, brtitneyt ja christinat eivät koskaan pääse tähän sarjaan.

    • Chiang

      ...on tiettävästi Mariah Carey, mutta Madonna on tunnetumpi.

      • somebody

        Whitney Houstonin ja Celine Dionin?


      • suurin?

        Olisin sitä mieltä, että Celine Dion on menestynein, myydyin ja sitä kautta suurin. Nämä listathan ovat aina vähän epämääräisiä, kun voidaan puhua menestyneimmästä kautta aikojen, viime vuosituhannella, yhdysvaltojen ulkopuolella ym. Tästäkin huolimatta CD on ymmärtääkseni suurin, sillä palkittiin muistaakseni World Music Awardseissa tjsp. maailmaan myydyimpänä naisartistina.


      • varma
        suurin? kirjoitti:

        Olisin sitä mieltä, että Celine Dion on menestynein, myydyin ja sitä kautta suurin. Nämä listathan ovat aina vähän epämääräisiä, kun voidaan puhua menestyneimmästä kautta aikojen, viime vuosituhannella, yhdysvaltojen ulkopuolella ym. Tästäkin huolimatta CD on ymmärtääkseni suurin, sillä palkittiin muistaakseni World Music Awardseissa tjsp. maailmaan myydyimpänä naisartistina.

        ei kukaan muu pysty samaan kuin Madonna. on myynyt eniten levyjä,tuottoisimmat konsertit,selvästi enemmäbn lehdissä kuin muut naisartistit,eniten lisahittejä,maailmanlaajuinen tunnettavuus täysin omaa luokkaansa,eniten tunnustuksia ja laajin fanikanta...vaikka britneytä ja christinaa sanotaankin usein mediassa madonnan manttelinperijöiksi,jättää popin jumalatar nuo nuoret naiset kevyesti taakseen(ei xtina kuin britnikään pysty ikinä nousemaan madonnan tasolle) puhumattakaan mistään celine dionista!! whitney houston on kyllä vahva vastustaja,mutta ei pärjää madonnalle.


    • Dede

      Kuka siis oikeesti on se suosituin ja tunnetuin naisartisti??? Kertokaa mulle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      54
      1688
    2. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      14
      1490
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      174
      1376
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1373
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      301
      1299
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      18
      1219
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      955
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      61
      948
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      923
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      835
    Aihe