Homeopatia ja astrologia

Hannele

Astrologiaakin skeptikkopiirit vastustavat, vaikka se on vuosisatojen kuluessa osoittautunut hämmästyttävän oikeaksi ihmiselämää sääteleväksi opiksi. Monet kuuluisat valtiomiehetkin ovat turvautuneet astrologisiin ennustuksiin.

Olen itse yhdistänyt astrologisia ennustuksia homeopaattisiin hoitoihin hyvin tuloksin. Onhan selvää, että homeopaattinen hoito tehoaa parhaiten, kun sen sovittaa siten, että astrologinen ennustus osoittaa ihmisen vastaanottavuuden olevan parhaimmillaan. Olen saanut homeopaatiltani luvan ottaa silloin hieman kovemmin potenssoituja lääkeannoksia. Kun ennuste on huonompi, kannattaa varoa rasitusta ja ottaa vain normaali annostus.

Olisiko mahdollista lisätä homeopaattien koulutukseen astrologisia opintoja? Nyt tilanne on hiukan hankala, kun joutuu yhdistelemään kahden asiantuntijan neuvoja. Ja ehkä tässä voi tapahtua väärinkäsityksiäkin. Tietysti astrologit voisivat opiskella homeopatiaa, mutta minusta päinvastainen olisi luontevampaa. Koska astrologi ei ole mikään hoitaja.

Astrologian hallitsevalla homeopaatilla riittäisi varmasti asiakkaita. Ainakin sitten, kun tulokset puhuisivat puolestaan.

3

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mimmi

      siitä sais ne homeopatiaa nauravat piirit lisää vettä myllyynsä. Järkevämpää pitää erillään vaan.

    • juutas

      Horoskoppeja ja sokeripillereitä. Kyllä niillä paranee...Osa taudeista tietysti paranee itsekseen ja plasebovaikutus auttaa osaltaan.

    • hehehe

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      187
      5075
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      24
      4465
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3039
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      144
      2934
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2531
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1873
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1814
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe