vakionopeudensäädin

Mistä mahtaa johtua, ettei jälkiasennettu vakionopeudensäädin aina toimi odotetulla tavalla? Eli kun sen kytkee esim. 90km/h:n kohdalla, se alkaa kiihdyttää noin sataseen, sitten hidastaa kaheksaankymppiin, ja taas sataseen jne. Välillä se taas toimii ihan normaalisti. Auto on automaatti previa -93?
2410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

---

Äänestä

Menit sitten ostaan ROSTRA merkkisen YKSINOPEUS SÄÄTIMEN. Se toimii maahantuojan mukaan oikein toimiessaan mainitsemallasi tavalla.
Lohdutuksen sanaksai sanoisin ettet ole ainoa paskan kätesi lyönyt, mm. minä menin retkuun kun en aikoinaan autokauppiaalla autokauppaa tehdessäni ymmärtänyt vaatia oikeata vakionopeussäädintä.
Ps. tuo kihhdytys/hidastusominaisuus saatiin pois vaihtamalla ohjausyksikkö uuteen. Tosin vian toteaminen kesti huollossa 4tuntia joka minua ihmetyttää kun ominaisuus tuli minulla esiin joka kerta kytkiessäni laitteen toi... sori siis päälle. Tulet kyllä vielä valitettavasti toteamaan tulevaisuudessa miten paskaan vehkeeseen olet kätesi tökännyt, ps laita 10€/kk tilille uutta vakkaria varten niin on uuden hinta kasassa kun saat mittarisi täyteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


qqqqqqqqq kirjoitti:

Mistä mahtaa johtua, ettei jälkiasennettu vakionopeudensäädin aina toimi odotetulla tavalla? Eli kun sen kytkee esim. 90km/h:n kohdalla, se alkaa kiihdyttää noin sataseen, sitten hidastaa kaheksaankymppiin, ja taas sataseen jne. Välillä se taas toimii ihan normaalisti. Auto on automaatti previa -93?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu