Miks

typeriä ketjuja availlaan koko ajan uusia ja kaikissa on täyttä tuubaa? onks siistiä saada oma otsikkonsa "pääsivulle", vähän niinku yhtä hienoo jos namaa lätkämatsissa välähtää telkkarin ruudussa. Vittu et on typerää! Kirjottakaa asiaa niihin ketjuihinne...Toisaalta, näin typerästä aiheesta on vaikee kirjottaa asiaa.
2214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nii-in, miks helvetissä sunkin piti tää kirjottaa. Ei sullakaan parempaa tekemistä vissiin ole. Surkimus.

Äänestä
  • mä oon funtsinut tota ihan samaa. Ilmeisesti jotkut saa siitä samanlaisia fiboja kun aloittaa täällä keskustelun kuin joku julkkis jonka naama paistaa otskikoissa. Typerää mutta totta...

    Hatunnosto aloittajalle, olit muutaman minuutin julkisuudessa \o/ jeeeeeee!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näitä kirjoitti:

typeriä ketjuja availlaan koko ajan uusia ja kaikissa on täyttä tuubaa? onks siistiä saada oma otsikkonsa "pääsivulle", vähän niinku yhtä hienoo jos namaa lätkämatsissa välähtää telkkarin ruudussa. Vittu et on typerää! Kirjottakaa asiaa niihin ketjuihinne...Toisaalta, näin typerästä aiheesta on vaikee kirjottaa asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu