Ottakaa löysin rantein! Uusi laki tulee ja sillä selvä. Loppuuko tiedostojen imutus netistä? Ei! Loppuuko tiedostojen jakaminen netissä? Ei! Loppuuko levyjen kopioiminen omaan käyttöön ja kavereille? Ei! Vaikuttaako tämä uusi laki mitenkään meihin, jotka ovat näiden juttujen kanssa tekemisissä päivittäin. Ei!
Imuttaminen netistä, jakaminen netissä, kaikenlainen kopiointi ja rippaus tulee tuplaantumaan. Minä olen yksi niistä, jotka tulevat pitämään siitä huolen. Ja hei, meitä on paaalljooon lisää! Häh hää!
Uusi tekijänoikeuslaki sucks!
Imuttaminen netistä, jakaminen netissä, kaikenlainen kopiointi ja rippaus tulee tuplaantumaan. Minä olen yksi niistä, jotka tulevat pitämään siitä huolen. Ja hei, meitä on paaalljooon lisää! Häh hää!
Uusi tekijänoikeuslaki sucks!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Samaa mieltä kanssasi. Tässä toinen lisää, ja kolmas (veljeni). HAHAHAAA!
No siinä olet kyllä oikeassa, että eipä ole musiikin laittomaan levitykseen se laittomuus hirveästi vaikuttanut. Puhumattakaan tietokoneohjelmien ja -pelien kopioinnista, lataaminenkin on laitonta jo nykylain mukaan.
Viranomaisilla ja tekijänoikeusjärjestöillä ei ole riittänyt edes laittoman levityksen valvontaan mitenkään resurssit. Nyt tulee musiikin ja elokuvien kopiointi laittomaksi ja kopiosuojausten rikkominen, on siinä poliisilla tekemistä kun aletaan tehdä huvikseen tutkintapyyntöjä kaupasta ostetun cd-levyn kopiosuojauksen murtamisesta.
Ja kopiosuojauksethan nyt on yhtä tyhjän kanssa. Juuri tavalliselle kuluttajalle tulee kopiosuojauksesta hankaluuksia. Piraatit ohittaa sen laillisesti tai laittomasti, ihan miten vaan, muutamassa sekunnissa. Yksikin kopio riittää rajattomaan nettilevitykseen.
[Doctor Evil Mode]
Tässä on suunnitelma:
Vuokraamme servun jossain banaanivaltiossa, ja lataamme sen tupaten täyteen warea.
Sitten vain levittämään ja nauramaan kaikille lobbausryhmille.
Ja sitten vielä DoS hyökkäyksiä heidän sivuilleen..
[/Doctor Evil Mode]
Aika hyvä suunnitelma eiks je?
Oot asian ytimessä. Pidetään siitä kiinni! :D