Jos toimin seuraavalla tavalla onnistuuko maksut(Visalla)
1.Menen omalle skype tililleni ja napsautan Osta..
2.Hetken päästä sähköpostiini tulee automaatilta vastaus ,Skype nimeni/käyttökoodini
3.Tämän jälkeen minulla on 4 päivää aikaa jatkaa
puheajan ostoa??,tuon saamani koodin avulla jos ei onnistu niin sama uusiksi 4 päivän jälkeen.
Noin yritin mutta ei onnistunut,missä tein virheen ja mitä neuvoja voitte antaa?
Tätä ennen on onnistunut helposti mutta kun tuo vahvistus koodi tuli käyttöön niin eipä tule rahaa
Skype tillleni?? Vastaus viestissä on jotain punaista tekstiä Lontoon kielellä,"sähköposti osoite ei hyvä" oma käännökseni...
Mikä neuvoksi ? T.rgw
Skype out maksut?
12
4573
Vastaukset
- sanoa
minkä virheen teit, mutta kyllä se pitäisi toimia kun sen sähköpostissa tulleen koodin näpyttelet oikeaan paikkaan. Yritähän uudestaan, näpytä varmasti koodi oikein.
- rgw
Kiitos vastauksesta jatkan asian selvittelyä ensi viikolla,jos joku voisi suomenkielisenä tuon sähköpostiin "Skypen koodin" mukana tulevat ohjeet kääntäisi niin siitä jatkossa olisi suuri apu...
Kiitos..
Sori vanhan miehen huono Suomi teksti... toivottavasti itse asia selvisi.
- Mie vaan
jos saamasi sähköposti on nimeltään Skype e-mail verification niin se on sähköpostin vahvistus viesti. Ohjeissa käsketään menemään sivulle, joka on esitetty Click to verify: tekstin alapuolella ja tämä osoitteen vahvistus täytyy suorittaa neljän päivän sisällä. Sähköpostiosoitteen vahvistuksen jälkeen pystyy credittejä ostamaan normaaliin tapaan. Ja vielä sellaisen neuvon voisin antaa, että kannattaa ihan suoraan kopioida tänne ne tekstit joita ei ymmärrä..
- rgw
Kiitos vastauksesta,tutkin ja kokeilen jos ei selviä niin toimin neuvotulla tavalla.
t.rgw
- Alkuperäinen kysyjä rgw
1.Yritin siis ostaa lisä aikaa Visalla
2.Napsautin tiliiläni kohtaa osta.
3. Hetken päästä tuli sähköpostiini vahvistus viesti Your verifigation code is:
xxxx 44xxx.200509xx.85fdb (koodini tässä muutettu)
4.Yritin vahvistaa ostoni klikkaamalla kohtaa Click to verify:
Hetken päästä minulle tuli seuraava teksti punaisella.
The confirmation code is not correct,so we could not complete the email verification.it you typed the code or the addess,for this webpage in yorself,please douple-check and make sure it s correct
Itse ymmärrän että Skype ei jostain syystä hyväksy Sähköposti osoitettani??? Eikä osto tapahtuma turvallisuus syistä etene ?? Miten jatkan ??
Onko uuden Skype nimen rekisteröinti ainut tie eteen päin??
Apuja neuvoja KIITOS..rgw - rgw (Viesti ketjun aloittaja)
Kiitokset apua tarjonneille, vaihdoin toisen sähköposti osoitteen Skype tililleni ja vahvistus
(click to verify onnistui ) ainakin tilaus meni eteen päin.
Kiittäen rgw- Skype,
kysyy sinulta uudestaan sitä koodia, näin oletan käyvän. Se koodi pitää naputella siihen missä lukee "sähköposti", eli ei siihen kirjoiteta omaa sp-osotetta, vaan se koodi kokonaisuudessaan.
- siirto
Skype, kirjoitti:
kysyy sinulta uudestaan sitä koodia, näin oletan käyvän. Se koodi pitää naputella siihen missä lukee "sähköposti", eli ei siihen kirjoiteta omaa sp-osotetta, vaan se koodi kokonaisuudessaan.
Saamasi koodi kannattaa aktivoida ja kopioida koneen Ram-muistiin (Ctrl C) ja tökätä hiirellä liitettävään kohtaan ja liittää siihen (Ctrl V). Ei koskaan ruveta itse kirjoittamaan sitä koodia, koska aina voi tulla pieni virhe (välilyönti, 1 voi muuttua pikku l:läksi, pienillä ja isoilla kirjaimilla on merkitystä, jne.)
Kerron tämän siksi, että et esim. kopioinut tuota saamaasi englannin kielistä tekstiä, vaan kirjoitit sen itse. Mistäkö tiedän? Siitä, että pilkun ja pisteen jälkeen tulee tekstissä aina välilyönti. Ne tekstistäsi puuttui, niin kuin - ikävä kyllä - monen muunkin näille palstoille kirjoittavan kohdalla. - siirto
siirto kirjoitti:
Saamasi koodi kannattaa aktivoida ja kopioida koneen Ram-muistiin (Ctrl C) ja tökätä hiirellä liitettävään kohtaan ja liittää siihen (Ctrl V). Ei koskaan ruveta itse kirjoittamaan sitä koodia, koska aina voi tulla pieni virhe (välilyönti, 1 voi muuttua pikku l:läksi, pienillä ja isoilla kirjaimilla on merkitystä, jne.)
Kerron tämän siksi, että et esim. kopioinut tuota saamaasi englannin kielistä tekstiä, vaan kirjoitit sen itse. Mistäkö tiedän? Siitä, että pilkun ja pisteen jälkeen tulee tekstissä aina välilyönti. Ne tekstistäsi puuttui, niin kuin - ikävä kyllä - monen muunkin näille palstoille kirjoittavan kohdalla.Tämän piti tulla tuonne 'Skype out maksu??' -kohdan alle, mutta näkyy olevan niin, että kun toista neuvoo jostain pienestä virheestä, tekee itse suurempia. Sorry!
- rgw
siirto kirjoitti:
Saamasi koodi kannattaa aktivoida ja kopioida koneen Ram-muistiin (Ctrl C) ja tökätä hiirellä liitettävään kohtaan ja liittää siihen (Ctrl V). Ei koskaan ruveta itse kirjoittamaan sitä koodia, koska aina voi tulla pieni virhe (välilyönti, 1 voi muuttua pikku l:läksi, pienillä ja isoilla kirjaimilla on merkitystä, jne.)
Kerron tämän siksi, että et esim. kopioinut tuota saamaasi englannin kielistä tekstiä, vaan kirjoitit sen itse. Mistäkö tiedän? Siitä, että pilkun ja pisteen jälkeen tulee tekstissä aina välilyönti. Ne tekstistäsi puuttui, niin kuin - ikävä kyllä - monen muunkin näille palstoille kirjoittavan kohdalla.Myöhästynyt kiitos tälle kirjoittajalle, tämä neuvo oli erittäin hyvä ja tulen myöhemmin kokeilemaan vastaavia toimintoja tämän neuvon mukaan.
rgw
PS:olit täysin oikeassa Lontoon kielisessä kirjoitus yrityksessäni olleesta virheestä.
Samoin olen itse todennut näitä virheitä itselläni sekä myös toisilta kirjoittajilta
Vielä lisäksi virheitä tulee mutta kiva kun vastailette virheistä huolimatta..
Viestiketjun aloittanut kyselijä....
- rgw
Kiitos vastauksestasi,nyt on homma kuitenkin selvästi tullut minulle selvemmäksi jos Skype jatkossa kyselee niin laitan koodin siihen sähköposti kenttään ..
Uuuden sähköposti osoitteen skype kuitenkin kirjasi,saapi nähdä miten käy?
Hyviä jatkoja ja kiitokset kaikille vielä kerran- aet
hei!
Entäs sitten kun on maksanut kreditiä, saanut vahvistuksen ja tilaustasi käsitellään, mutta tilille ei vaan tule rahaa. Mistä kysyn suomeksi,missä rahani on.Maksoin nettipankissa Nordea pankin tilille 11.50€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33626Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872012Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50826- 47754
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34728Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184708Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119705Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35692- 35640
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127638