mikään ei estä viiruksia

meillä oli viimisen päälle ohjelmat ja joku viirus tuli ja hajoitti koko uuden koneen että silleen ja naapurin koneeseen oli tunkeuduttu kun on hakkerit keksineet viirus poisto ohjelman se niintä viirustorjunta ohjelmista
7484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No sitten mulla on ollut vaan onnea! Olen vasta viisi vuotta surffaillut verkossa, lataillut musaa,pelejä ym.,käynyt "tuhmilla" sivuilla eikä ole yhtään virusta tai muuta pöpöä näkynyt koneella. Uskallankohan enää jatkaa...

Äänestä
  • olen minäkin monet vuodet surffaillut missä sattuu eikä mitään ongelmia mutta eka kerta toden sanoen ja nyt en kyllä avaa mitään tuntematonta sivustoa tai vastaa vaa...kallis paukku kun takuu ei korjaa viirus juttuja

    Äänestä

mullakin on sellainen viirus poisto ohjelma. Olenko siis hakkeri...hmmm ;)

Äänestä
  • joka poistaa sinun koneeltasi esim norttonin kokonaan

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    joka poistaa sinun koneeltasi esim norttonin kokonaan

    se hakkeri pääsee palomuurista läpi ? ei mikään "ohjelma" poista norttonia ulkoakäsin.

    Äänestä

  • mitenköhän kirjoitti:

    se hakkeri pääsee palomuurista läpi ? ei mikään "ohjelma" poista norttonia ulkoakäsin.

    .......

    Äänestä

Se vaan on melko paha paikka, kun windows-virus iskee. Yleensä siinä menee paskaksi niin omat, kuin naapurinkin koneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin se vaan on kirjoitti:

meillä oli viimisen päälle ohjelmat ja joku viirus tuli ja hajoitti koko uuden koneen että silleen ja naapurin koneeseen oli tunkeuduttu kun on hakkerit keksineet viirus poisto ohjelman se niintä viirustorjunta ohjelmista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu