Lisää liksaa

Oletteko saaneet tupokorotusten lisäksi muuta palkankorotusta?Meidän konepajassa ei muuta ole 10 vuoteen tullut.Jos joku firma vielä maksais hyville työmiehille kunnon liksankorotukset -olis kiva tietää.
1604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tupon korotusten lisäksi olen saanut kymmenen vuoden aikana yli viisi korotusta ja pyytämättä. Huom! En edes kuulu liittoon. Mutta liittoon kuulumattomuus ei liity mitenkään sinun tapaukseesi, työnantajasi on vain yksin kertaisesti mulkku, jollei kukaan muukaan ole saanut korotuksia. Ei voi olla mahdollista, että kaikki huonot työntekijät olisivat osuneet juuri siihen firmaan. Etsikää muita työpaikkoja, joissa ehkä työnantaja arvostaisi teitä enemmän. Kun väki häviää, niin ehkä mulkulle tulee hätä ja ymmärtää, mistä on kysymys ja se onkin hänelle aivan oikein, jos olette todella palkkanne arvoisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joskuss kirjoitti:

Oletteko saaneet tupokorotusten lisäksi muuta palkankorotusta?Meidän konepajassa ei muuta ole 10 vuoteen tullut.Jos joku firma vielä maksais hyville työmiehille kunnon liksankorotukset -olis kiva tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu