Pärjääks kanit vajassa jossa on ikkunoita ja lämmintä.
häkin koko olis noin 1mx2m pohjalla ois pahnaa, heinää,pesäkoppi iso ruokakeppu ja vesikeppu?
häkin koko olis noin 1mx2m pohjalla ois pahnaa, heinää,pesäkoppi iso ruokakeppu ja vesikeppu?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pärjäähän se. Mutta pointti pitäisi olla, miten se on onnellisin/viihtyykö se. Se olisi taatusti PALJON onnellisempi, mikäli sillä olisi siellä lajitoveri.
Vuorokaudessa on kuitenkin paljon tunteja, jolloin ihminen ei siellä kerkeä olla ja yksinäiseksihän se käy.
kani mahtuu siellä juoksentelemaan vapaana!
Pärjääks kanit vajassa jossa on ikkunoita ja lämmintä.
- pärjää hyvin. Kunhan siellä ei käy veto ja todellakin on lämmintä sitten. (en tarkoita saunaa mutta yli 15C, alle 25C)
häkin koko olis noin 1mx2m pohjalla ois pahnaa, heinää,pesäkoppi iso ruokakeppu ja vesikeppu?
-Kuullostaa hyvälle. Mutta kani pärjäisi paljon paremmin kun hommaisit sille kaveriksi toisen kanin :) Heillä olisi puuhaa yhdessä. Ei tulisi apaattisuutta ja kani eläisi sitten pidempään. Jos toinen kani tulee kuvioihin mukaan voisi häkki olla aikakin 0,5m suurempi leveydeltä ja pituudeltaan.
mä taisin selittää vähän huonosti, sillä meillä on siellä kuusi kania.
Aika pieni tila kuudelle kanille musta... mulla itellä on kaks kanii ja kummallakii on jotain 3x2m häkit ulko varastossa jossa on eristeet ja lämmintä n. 15c..
liian pieni tila kuudelle kanille. Kaksi alkaa jo olla ehdoton maksimi tuohon tilaan.