Toivottavasti osaan selittää oireeni oikein,eli, mulla on useamman kierron ajan ollut aina ovulaation jälkeen aina menkkoihin asti semmoista "jomottavaa" alavatsakipua. Se kipu todella on ihan alhaalla ja välillä jomottaa enemmän ja välillä vähemmän. Sit ku menkat alkaa niin se loppuu...Kenelläkään tietoa tämmöisestä? Piti taas viimeksi kysyä lääkäriltä mut unohdin taas... :/
Alavatsakipu
Pöhkö
51168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
..kipua vain joka toinen kuukausi vai joka kierrolla?
Kannattais varmaan kysästä vaikka ihan omalta lääkäriltä..
kolme viimeistä kiertoa on ollut tuota jomotusta. Sitä ei ole koko ajan mutta ovulaation ja menkkojen välillä sitä esiintyy. Täytyy soittaa lääkärille,kun aina unohdan kysyä kun käyn siellä :/
..vain että jos sitä olisi ollut vain vuorokuukausina niin munasarjoissahan olisi voinut olla jotain..
Mutta se lääkärille soittaminen hyvä idea. Hän varmasti osaa sanoa onko kyse aivan täysin viattomasta jomotuksesta, ja jos ei ole niin kyllä hän varmasti tutkii missä vika on.
Sama mulla.Jatkunut yli puoli vuotta.Laparoskopiakin tehtiin 3vkoa sitten mut kaikki kunnossa!Kai me ollaan vaan sit niin hormonaalisia et reagoidaan herkästi:)
..kun mulla se jomotus on ihan keskikohdalla mahaa mut ihan alhaalla. Mullekin on tehty kaikki tutkimukset ja kaikki oli siltä osin kunnossa.Ainoa vika mussa on pco. Toinen inseminaatio tehtiin viikolla.