On nyt tässä harkinnan alla,et tilaisin Sims-pelin netistä! Eikö pidä olla kuitenkin se peruspeli eli The Sims enneku voi hankkia lisäjuttuja,kuten Hot Date yms..? Toisella sivulla pelkkä The Sims-peli maksaa 41.5 euroa ja toisessa nettikaupassa on The Sims Part Pack,joka sisältää The Sims-peli ja Sims House Party samassa paketissa ja maksaa 47 euroa! En ymmärrä.. Voiko jälkimmäinen olla mahdollista? Tsekatkaa www.verkkokauppa.fi ja hakusanaksi Sims!
Asiaa pelin ostamisesta!!
Sanna
2176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
joo, eli pitää olla ensin The Sims peli,
jotta voi laittaa lisäosia...
Kannattaa vertailla hintoja.
Tässä esim PC super storen hintoja netistä.
Halvemmalla siis saa noita "yhteispakkauksia".
Samanlaisia hintoja kyllä on esim Citymarketeissa ja Prismoissa, löytyy melkein joka paikkakunnalta ja saa pelin heti pelattavaksi =)
SIMS & LIVIN IT UP ANNIVERSAR
The Sims ja lisälevy Livin´ It Up
44,90 € 266,96mk
SIMS PARTY PACK 49,90 € 296,69 mk
Sims -peli ja Sims House Party -lisälevy
SIMS: LOMALLA 34,90 € 207,51 mk
(Citymarketissa 29,90e)
SIMS HOT DATE LISÄLEVY 34,90 € 207,51 mk
SIMS HOUSE PARTY LISÄLEVY 24,90 € 148,05 mk
ELECTRONIC ARTS SIMS LIVING IT UP LISÄLEVY 24,90 €
148,05 mk
Oon niin innoissani,että tein kolmen nettikaupan vertailun paperille jokaisesta pelistä erikseen ja yhdessä! Lopulta tein päätöksen ja jo maanantaina olisin pelin onnellinen omistaja (tosin vasta keskiviikkona kun mennään mökille Turkuun huomenaamulla).. Mut hyvää kantsii odottaa!! Ostin sit sen The Sims-pelin Livin' it up lisäosan samassa paketissa =) Sitten ehkä syksymmällä hankin sit Hot Daten ja muut!! *hyppii ilosta* Se on nyt hyvä,kun saa edes sen The Simsin CD:n,jotta saa nuo patchit käyttöön,jotka oon hankkinu varmaan 1½ vuotta sit,heh =)