Esikoisen nimi on Jasper Antero Benjamin ja nuorimman nimi Janna Jemina.Mitä mieltä ootte nimistä?
mitä mieltä
zebra
8435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minun mielestä nimet ovat tosi hyviä.kummankin nimet sopivat yhteen.Hyvät valinnat
En antais arabinimeä suomalaislapselle! Janna Joseliinakin olisi parempi tai Janna Eveliina, Janna Susanna ym paljon hyviä vaihtoehtoja Jannalle!
nimiä ovat, jos te vanhemmat kerran niistä tykkäätte. Millä perusteella joku nimi on toista parempi? Kuka määrittelee nimien paremmuuden???
Niin, eli iloisin mielin väestörekisteriin vaihtamaan nimeä. Saahan sen ainakin kerran vaihtaa ilman maksua. Miksei yksinkertainen "en pidä" tai "en antaisi omalleni" riitä?
hyvinkin antaisin omalleni. Ja miksi nimeä vaihtamaan? Nimi ei miestä muuta... :)
En vaihda nimiä lapsilleni koska itse niistä pidän,on nimet sitten ulkomaa peräsiä tai suomalaisia tahansa.Jos lapselle annetaan nimi ni se annetaan niin että mietitään valmiiksi mikä olis hyvä ettei tarvi mennä vaihtamaan sitä.
Höpsö. Se oli tarkoitettu nimimerkille "mieti vielä". Ironiaksi sitä kutsutaan. :) Varmasti jokainen vanhempi miettii nimivalintojaan, sinä mukaan lukien. Valitsemissasi nimissä ei ole mielestäni mitään huonoa.
ja Jemina ovat kivoja:)