'So What!'

Rautaneitonen

Kenellä on tämä kirja? Kuinka moni on jaksanut lukea sen loppuun? Mielipiteitä?

Omasta mielestäni kirja on mielenkiintoinen. Kuvia ja tekstiä on riittämiin ja tutustuttaa syvällisemmin Metallicaan. Toisinaan tekstistä oli vaikea saada selvää, se kun oli englanniksi, mutta olen jo hyvän matkaa lueskellut. :)

2

821

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielestäni kirjassa ei ollut mitään sellaista jota tosi fani ei jo tietäisi:(

    • hets.edna

      On ollut jo hyllyssä jonkin aikaa.. Mielestäni todella mielenkiintoinen kirja, vaikka kyllähän se aika tuttua asiaa on. Mutta kuitenkin löytyy runsaasti kaikenlaista nippelitietoa ja hauskoja quootteja. Ja kuvia on myös mukavasti ;) Tulee sitä lähes päivittäin selailtua, ainut jonka yleensä skippaan on Larsin faijan kirjoitus, se on vähän turhan pitkä ehkä, vaikka ihan suht mielenkiintoinen onkin. Mutta kyllä kannattaa hommata, jos vähänkään 'tallica kiinnostaa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      199
      8050
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      102
      3804
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      132
      3684
    4. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      4
      3078
    5. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2981
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      150
      2599
    7. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      47
      2496
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      144
      2124
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      70
      1592
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      65
      1439
    Aihe