SHIMANO

Omistan 300:sen Shimano Corsair hyrräkelan. Ja siinä ei ole ollut kun ongelmia. Kela makso maltaita ja kolme kertaa ollut jo huollossa. Mikä mättää.. Tyyppivika vai maanantai kappale???
Jumittaa heti kun näyttää vettä, mutta liikkeessä kyllä toimii....
2479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sain minäkin,kun menin ostamaan shimanon haspelin,siinä oli uudesta asti vaan ongelmia ja sekin maksoi -50% vielä 380 mk.Viimein se hajosi lopullisesti.Nyt sen tilalla on abu cardinal ja olen siihen täysin tyytyväinen.Kitkajarru toimii hiton hyvin ja muutenkin hyvä.

Äänestä
  • Hankin joskus -75 Daiwan 7450:n,sen jolla merkki otti mittaa ABU:sta Euroopan markkinoilla ensimmäisen kerran.Kela on timmissä vieläkin.
    Olen silti ollut aina Svängstan miehiä.Gardinal haspeli 6 X ,vähän traktori nyt,pelittää yhä.
    Mielestäni Shimano oli aina polkupyörien kappojen valmistaja,Shakespeare näytelmäkirjailija.Antoivat vanhalle jörölle viisikymppisillä Shimanon XTR-4000
    kelan,sillä on veivattu nyt kolmatta kesää.Tasaisempaa jarrua en ole kokenut.En usko sen kestävän käytössä D:n ja G:n verran,mutta käyttömukavuus on ehdoton.
    Jigipeliksi hankin halvan Shakespearin Cateran.Puolaus vähän ontuu kuitusiimalla,kalastan merellä nimellismittaa raskaimmilla lyijypäillä,voi johtua siitä.
    Olen katsellut vapakalastusta sillä silmällä ikäni,joulu on tulossa,moni kalastajanalku saa joululahjaksi vapakalastusvälineet.Isät,äidit,mummot,suku.Kun ostatte jälkikasvulle kalastuskamoja,satsatkaa vähän.Viidenkympin hintaluokassa saa kelan,joka kestää 4 vuotta.Sadalla viidelläkympillä saa kelan joka kestää saman 4 vuotta,mutta se neljä vuotta on pirun paljon mukavampi kalastaa.
    Olen niitä 10-vuotiaita,jotka kalastivat isän Stiga-Maticilla.Isot pääsivät aina.
    Paras tapa tappaa hyvin alkanut kalastusharrastus on antaa lapselle huonot välineet.Monesti on niin,että pennut itse tietävät mitä haluavat.
    Ja lopuksi se tärkein.Kirjat ostetaan kirjakaupasta,viina viinakaupasta,rauta rautakaupasta - kalastusvälineet kalastusvälinekaupasta.Sillä tavalla pidetään yllä
    asiansa tuntevat erikoisliikkeet.Tai käykääpä lainaamassa paineilmaa kylmältä bensa-asemalta,siltä jonka polttoaine on halvin.
    Taisi tulla tähän nyt asiaa leviälti pyhän yökännissä,mutta olkoon.Näyttää sitä sattuvan muillekin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heguli kirjoitti:

Omistan 300:sen Shimano Corsair hyrräkelan. Ja siinä ei ole ollut kun ongelmia. Kela makso maltaita ja kolme kertaa ollut jo huollossa. Mikä mättää.. Tyyppivika vai maanantai kappale???
Jumittaa heti kun näyttää vettä, mutta liikkeessä kyllä toimii....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu