majoitusvinkkejä ym Dublinissa ja Galwayssa

miiru

Joulukuun alussa olisi tarkoitus piipahtaa viisi päivää irkuissa. Pari päivää Dublinissa ja parin päivän reissu Galwayhyn.
Mikäli on vain pari päivää aikaa niin missä Dublinissa ekaa kertaa vierailevan kannattaa käydä?
Entäs hyviä Hostelleja / B&B paikkoja Dublinin keskustassa ja Galwayssa?

1

588

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Janne

      Moi,
      Tuolla alempaa onkin ollut keskustelua ko. majatalosta. Sijaitsee Dublinin keskustassa (kävelymatka Temple Baariin yms. paikkoihin). Juna-asemalle pääsee raitiovaunulla. Siisti, vaatimaton mutta minusta hintansa väärti. Löytyy linkistä:
      http://homepage.eircom.net/~theglen/home.html

      Minä soitin ja varasin majoituksen ja homma toimi hyvin. Majatalo tuntui olevan kaiken aikaa täynnä mutta sinä matkustat talvella jolloin voi olla hiljaisempaa. Tuolla samalla kadulla oli vierivieressä samankaltaisia majapaikkoja (nimet vaihtelevat B&B:stä hotelliin..:)). Joten sijainniltaan mikä vain on ok.
      Galway on oikein kiva kaupunki, valitettavasti en yöpynyt kaupungissa, joten sitä puolta en osaa valaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3906
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      91
      2310
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1982
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1773
    5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1516
    6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1511
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1162
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1118
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1074
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1032
    Aihe