Huvittaa mielettömästi

nauraja

...Kun päiväkirjahuoneessa haistatellaan vittua muista kilpailijoista ja olohuoneessa kaikkien kanssa halaillaan ja itketään myötätunnosta. Ois taas paikallaan näyttää häätöäänestys kilpailijoille niin pääsis vähän enemmän kilpailijat näkemään ihmisen taakse mitä kukin on. Itse vihaan Iinaa kyllä eniten ja Minnankin arvostus on kovasti alamäessä alkuihastuksen jälkeen.
Iina on selvästi kasvanu jalustalla ja on pahasti läheisriippuvainen huomion kanssa. Ja sit sillä raukalla ei oo mitää kontrollia itsensä suhteen. Ihan tavallisen näkönen maijameikäläinen. Näkee itsensä ihan täysin eri tavalla kuin ympäristö.

2

707

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jep..

      ..noinhan se on. laittaisivatpa sen vielä jalkapuuhun viimisenä nöyryytyksenä, olis ihan aiheellista kaikkien sen haistattelujen jälkeen.

    • Luulisinpa, että jokainen talossa oleva KILPAILIJA on päässään kehitellyt jonkinlaisen suunnitelman, jolla säilyy kilpailun loppu metreille saakka. Ja jokainen kilpailija myöskin tietää, että heidän juonimisensa näkyy suomen kansalle, vaikka muut talon asukit eivät sitä näekkään. Antaa kilpailijoiden pelata peliä omalla tyylillään. Paras tyyli voittakoon. Eikös? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      957
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      77
      871
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      101
      818
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe