MIksi tää viesti ei tuu koskaan näkymään vaikkamäoon kysyny tätä sata kertaa!! No se kysymys on että miten ajetaan kainalo ja säärikarvat!!
MIksi ja miten??
siis!!
4482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
otappas isin partavaahtoa ja osta oma höylä ja sillä' sitten vetelet mutta varovasti!
ne voi ajaa ihan tavallisella parranajokoneella!! vedät vaan vastakarvaan!!
Jos kainalokarvas ajelet terällä niin oo tosiaankin varovainen, kainalossa on kait tosi iso valtimo ja laskimo...ismopi kun ranteessa, mikä nyt ei ole mikään ihme...mutta oo varovainen!
Tarvitset jonkinlaisen terän ajamiseen, tarjolla on naisillekin tarkoitettuja Lady Shaveja ja muita, mutta pärjäät vaikka sellaisilla kertakäyttöhöylillä (käytetään kyllä useammankin kerran, mutta terää ei voi vaihtaa) niitä on 10 kpl pussissa, hintaa en muista, mutta ei kallis, sellainen oranssi pussi. Löytyy tavallisesta ruokakaupasta miesten kosmetiikan yhteydestä.
Ajamista helpottaa ihon ja ihokarvojen pehmitys, saunassa, suihkun yhteydessä, käytä jotain vaahtoavaa suihkusaippuaa, tai vaikka kosteusvoidetta. Vastakarvaan, niinkuin tuossa jo neuvottiin, eli nilkoista ylös ja kainaloista ylöspäin.
Sääriin kosteusvoidetta päälle ja kainaloihin deodoranttia vasta seuraavana päivänä.
Ei vie kauheasti aikaa, kun säännöllisesti teet.
Etköhän onnistu!