Jumala paransi syövästä!

Joosua

Uutisia Jumalan tekemistä suurista ihmeistä saamme kuulla lähes päivittäin.
Kesäkuussa 2004 mikkeliläinen Pirkko sai kohtuleikkauksen jälkeen lääkäriltä puhelinsoiton: "Teiltä on löytynyt pahanlaatuinen syöpäkasvain. Lääkäri halusi mahdollisimman nopeasti aloittaa sytostaatti- ja sädehoidot, mutta Pirkko kieltäytyi. Hän rukoili Jumalalta apua ja jätti asian Hänen haltuunsa.

Pirkkoa yritettiin suostutella hoitoon lääkärin, aviomiehen ja psykiatrien käyntien avulla.
Lääkäri totesi lausunnossaan; "Potilas kertoo turvautuvansa vaihtoehtohoitoihin ja rukoushoitoon. - Sytostaattihoitoa ei ole halunnut ottaa."
Aluksi sairaus paheni ja elokuussa kasvaimen todettiin olevan 14x8 cm. Oikea munuainen oli turvonnut, vatsassa oli nestekertymiä ja imusolmukesuurentumia näkyi laajalla alueella. Nyt lääkärinlausunnossa sanotaan: "Tauti on levinnyt todella vauhdilla.- Kasvain erittäin agressiivinen. -Ilmeisesti ei ole mitään tehtävissä, eikä varmaan mikään sytostaattihoitokaan olisi edes auttanut."
Pirkko laittoi kuitenkin kaiken toivonsa Jumalan varaan.

17.1.05 suoritetussa kuvauksessa todettiin, että 14 cm kasvain oli hävinnyt ja toukokuussa suoritetussa ultraäänitutkimuksissa ei enää löydetty mitään syöpään viittaavaa.
Näiin Jumala toimii. Hän on suurempi kuin lääketiede. Hän pystyy parantamaan taudeista, joille lääketiede ei voi mitään. Halleluja!

Yksityiskohtaisempi kertomus, Pirkon sukunimi ja valokuva löytyvät Rukousystävä -lehdestä 4/2005

4

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • acimlaine

      ..syntinsä ja sai sen anteeksi? Eli parantuiko hänen sielunsa ja tämän vuoksi automaattisesti ruumiinsa vai tehtiinkö vain silmänkääntötemppu jossa vain ruumis parantuu. Tässä menee oikeiden ja väärien ihmeiden raja.

      • Joosua

        Tässä tapauksessa parantunut henkilö oli uskossa jo ennen parantumista, joten hän ei ainakaan tässä mielessä tarvinnut sielun parantumista.
        Mielestäni meidän tulee uskoa enemmän siihen, että Jumala parantaa, eikä siihen että paholainen parantaa.Siksi on väärin etsiä aina parantumisihmeistä vain "virheitä" Jumalan työn kumoamiseksi tai osoittamiseksi vääräksi. Se on epäuskon kylvämistä ja epäuskon ilmapiirin luomista ja juuri se on yksi syy miksi kaikki sairaat eivät parane.


      • ******
        Joosua kirjoitti:

        Tässä tapauksessa parantunut henkilö oli uskossa jo ennen parantumista, joten hän ei ainakaan tässä mielessä tarvinnut sielun parantumista.
        Mielestäni meidän tulee uskoa enemmän siihen, että Jumala parantaa, eikä siihen että paholainen parantaa.Siksi on väärin etsiä aina parantumisihmeistä vain "virheitä" Jumalan työn kumoamiseksi tai osoittamiseksi vääräksi. Se on epäuskon kylvämistä ja epäuskon ilmapiirin luomista ja juuri se on yksi syy miksi kaikki sairaat eivät parane.

        Alkoiko syöpä Jumalasta vai Saatanasta?


      • sitä
        ****** kirjoitti:

        Alkoiko syöpä Jumalasta vai Saatanasta?

        täysjärkiset ihmiset kirjoittaa!! huhhuh...........


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1319
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      65
      1105
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1098
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      163
      1033
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1019
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      973
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      886
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      119
      801
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      121
      744
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      735
    Aihe