DC++ ongelma

No siis vanhalla koneella toimi hyvin. Sit hankin uuden koneen ja vanha on siis vielä käytössä. Hankittiin uus modeemikin ja sitten ongelma on se, että minkä ip-osoitteen laitan DC :ssaan. Uutta konetta kun haluisin käyttää.
3438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laita mikä huvittaa, kyllä se poliisi ovellesi osaa kuitenkin.

Äänestä

Kirjoita johonkin hubiin myip ja pistä se ...

Äänestä
  • Kun pistän searchiin jotain niin ei tuu mitään. Passivel kyl tulee, mutta silläkin aika nihkeesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apa kirjoitti:

No siis vanhalla koneella toimi hyvin. Sit hankin uuden koneen ja vanha on siis vielä käytössä. Hankittiin uus modeemikin ja sitten ongelma on se, että minkä ip-osoitteen laitan DC :ssaan. Uutta konetta kun haluisin käyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu