windows-XP

voinko asentaa windows xp:n kahteen koneeseen jotka omistan? onko vaaraa että toinen/ molemmat menee jumiin?
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

riippuu tietty onko XP:si mikä versio, mutta laillisen saa asentaa vain yhteen nettiyhteydessä olevaan koneeseen. Jos ei toinen ole netissä, niin mikä ettei. Eihän silloin kukaan pääse tarkistamaan.

Äänestä
  • eikö se kuitenkin pidä aktivoida netin kautta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


temppis_ kirjoitti:

voinko asentaa windows xp:n kahteen koneeseen jotka omistan? onko vaaraa että toinen/ molemmat menee jumiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu