Siljan palvelu

olipas huono palvelu Europalla, ainut kohtuullinen asiakaspalvelija oli hyttisiivooja ja kaikista kehnoin eräs kassahra, joka ei sanonut mitään, ei vilkaissutkaan asiakkaaseen, takana toisella kassalla oli jotain tärkeämpää (ihan tyhjä)?? rahat sentään kelpasivat, ei yt-neuvottelut nyt sentään noin paha asia ple...
71010
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tuollaiseen törmännyt. Kaikki olleet aina mukavia. Läppääkin voi heittää miehistön kanssa huoletta.

Äänestä

Yleensä se on itsestä kiinni millaista palautetta saa. Ehkä siivoja oli tyytyväinen, kun olit oksentanut päällesi, etkä lattialle, muut ei taas tykännyt hajustasi ja ulkoasustasi.

Itse olin myös Siljan laivalla viime viikolla ja palvelu mitä loistavinta, tarjoilijat ja siivojat oli ystävällisiä, tosin pari tuttua ei valitettavasti ollut töissä.

Äänestä
  • nostanut monta vuoden asiakaspalvelijapystiä, ett se siint

    Äänestä

Kyllä ainakin viime viikonloppuna Europalla oli hyvää palvelua. Monta vuotta ollaan Europalla seilattu ja vain YHDEN kerran on silmiin sattunut kiukkuinen työntekijä (tajoilija). Mutta onhan niitä huonoja päivä kaikilla joskus.

Ja kuten aiemmin jo kirjoitettiin, palvelun laatu riippuu myös asiakkaan omasta käytöksestä. Nim. Myös asiakaspalvelutyössä... :)

Äänestä
  • kantsii tehä palautelappunen risut ja ruusut ei moitteet, kehut, mee peril näi purkamal, mielellään ens kerral annat palautteen samantien, nii ei paina mieltäs montaa vuotta

    Äänestä

Mä oon ainakin törmännyt samaan Silja Europalla on tosi huono palvelu!
Eli olin 10/9 Silja Europalla:
Kun saunaan oltiin menossa niin tiskillä maksettaessa olisin halunnt jättää visa-korttini juomalasiin jotta voisin sitten tauolle mentäessä ottaa lonkeron jos toisenkin, mutta kassa neiti alkoi heti vain naputtelemaan konettaan ja sanoi summan.
Ei siis edes kysynyt haluanko jättä visani tiskille, tämä on ainakin poikkeuksellista Silja Serenadeen ja Symphonyyn verrattuna siellähän se on ihan vakio homma että visa tai pankki korttia kysytään juomalasiin.
Eikä mielestäni tuo Europan saunaosaston muutamat tuolit oikein innosta menemään juomaan siihen.
Eikä edes tupakalle saanut mennä.
Mutta Europalla on kyllä hyvä sauna se onkin ainoa plussa minkä laivalle annnan.

Sitten kännissenä hytistä tultaessa: Huomasimme seurueeni kanssa että Lakanat olivat likaiset; emme olleet edes avanneet ylä sänkyjä ja ne olivat likaiset.
Ja yhdestä sängystä löytyi naisten alusvaatteet; mikä ei tietenkään haitannut meitä.

Koska kun pääsimme seuraavana päivänä kotiin niin teimme tästä valituksen siljalle ja saimme kaksi vapaalippua Siljalle

Osasyynä vapaalippujen antoon oli ehkä se että olemme kulta asiakkaita...
Tänään on lähtö Silja Symphonylla tukholmaan Promenade hytissä ja vain 60€ aah että on ihanaa, mutta europalle en ainakaan vähään aikaan mene, koska asun täällä helsingissä niin ellei tule jotain laiva-juna tarjouksia niin ennen sitä en europalle mene paitsi jouluristeilylle riikaan, mutta toivottavasti silloin on sentään paraempi palvelu,koska odotan matkalata paljon.
Mutta menen tästä pakkaamaan!!

Äänestä

onko palvelu hyvää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eewertikin kirjoitti:

olipas huono palvelu Europalla, ainut kohtuullinen asiakaspalvelija oli hyttisiivooja ja kaikista kehnoin eräs kassahra, joka ei sanonut mitään, ei vilkaissutkaan asiakkaaseen, takana toisella kassalla oli jotain tärkeämpää (ihan tyhjä)?? rahat sentään kelpasivat, ei yt-neuvottelut nyt sentään noin paha asia ple...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu