Hotelliin

Miten suhtautuvat yleensä hotelleissa, esim Pattayalla jos haluat viedä paikallisen oppaasi
huoneeseesi, tiedän sen kyllä onnistuvan pienemmissä paikallisissa hotelleissa, mutta entä kun on tasokas hotelli ?
Kysyy matkaaja.
1332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nyrkkisääntö menee niin, että jos huone on varattu kahdelle hengelle, ei hotellilla ole nokan koputtamista vieraiden suhteen. Poikkeuksena ovat hyvin harvat korkeatasoiset hotellit.

Koska hintaeroa ei juurikaan ole, kannattaa huone aina varata kahdelle. Samalla saa mm. kaksi aamiaiskuponkia, eli "oppaan" voi viedä aamulla myös syömään ilman lisämaksua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pattayalla kirjoitti:

Miten suhtautuvat yleensä hotelleissa, esim Pattayalla jos haluat viedä paikallisen oppaasi
huoneeseesi, tiedän sen kyllä onnistuvan pienemmissä paikallisissa hotelleissa, mutta entä kun on tasokas hotelli ?
Kysyy matkaaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu