Syksyn kiinnostavimmat?

Susanel

Kertokaahan, mitkä ovat omasta mielestänne olleet kiinnostavimpia esityksiä nyt syyskaudella?

Mun lista on Tampereelta, muualle en ole vielä ehtinyt. Nää ei ole missään erityisessä järjestyksessä...

Tampereen Työväen Teatteri: Yön kosketus. Herkällä otteella tehtyä irkkudraamaa, jossa oli paljon hyviä naisrooleja. Hieno teksti, ja esitys tekee sille oikeutta.

Tampereen Teatteri: Vuoriston kaunotar. Irkkujuttu tämäkin, omalaatuinen tarina, jota jäi oikeasti miettimään.


Teatteri Telakka: Atomintutkija. Ei Saunatrilogian veroinen, mutta taas kerran vähällä kerrottu paljon.

Paljon on onneksi vielä näkemättäkin, ja ensi-iltoja vielä jäljellä. Tampereella teatterisyksy näyttää hyvältä :)

4

625

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ykkönen...
    • helena

      Psykkis-Teatterin St.Olavi & the Matinkylä Vampires (tsekkaa www.freewebs.com/psykkis)

    • Hese

      Mitä suosittelette Kotka-Kouvola suuntaan reissua miettiville? Meneekö sielläpäin jotain erityisen kiinostavaa? Lieneekö Porvoon teatterin tarjonta syksyllä millaista?

    • Helsingissä

      Kaupunginteatterin pienellä näyttämöllä Lasse Pöysti loisti Viimeisen sikarin eläkeläisrehtorina. Rooli on kuulemma ihan Pöystille kirjoitettu. Tarina elämästä, vanhenemisesta, kuolemasta ja peloista elää, vanheta tai kuolla. Eikä yhtään niin synkkä kuin tuosta tekstistä voisi luulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      168
      996
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      790
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      57
      761
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      727
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      643
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      579
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      68
      560
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      549
    9. Rakastan sua mies joka päivä vähän enemmän

      Ei uskois 😉
      Ikävä
      28
      545
    10. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      545
    Aihe