Loutraki

Onko kukaan ollut Loutrakissa vkoilla 42-43? Millainen säähän siellä olisi, jos uskaltautuis lähteen.
4455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

luvattu ainakin ihan piitsikelejä. sekaan vain!:)

Äänestä

Viime viikolla osui kohdalle muutamia komeita ukkosen jyrinöitä ja melkoinen sadekin. Lämpötila pyöri noin 25 asteessa, alkupäivinä kuumempaakin. Sateen aikana tietysti viileämpää, mutta merivesi lämmintä. Joinakin iltoina tarvittiin pitkähihaista ulkona.

Hotellin ilmastointi suljettiin 1.10. Syksyyn siirryttiin sielläkin, minkä kyllä jotenkin saattoi viimeisenä lomapäivänä "haistaa"...

Loutraki on kyllä mukava paikka; paljon nähtävää lähietäisyydellä eikä sisäänvetäjiä näy. Kannattaa käydä!

Äänestä
  • Kertokaa vinkkejä ja kokemuksia ! Pliiiis !!!!!

    Äänestä

  • Uteliaat kirjoitti:

    Kertokaa vinkkejä ja kokemuksia ! Pliiiis !!!!!

    Kannattaa lukea matkatoimiston retkikansiota hotellissa. Löytyy vinkkejä. Ainakin AM:n oppaista.

    Ateenassa ja Akropolilla täytyy tietenkin käydä, koska niin lähellä ollaan. Järkyttävän iso paikka, mutta onpahan nähty. Bussi- ja junamatkat ovat meikäläisittäin melkein ilmaisia.

    Korintti on vielä lähempänä (6km). Siellä kannattaa tehdä ostokset.

    Korintin kanava herättää kunnioitusta. Upposillalle pääsee vaikka rantakatuja pitkin kävellen (3km).

    Loutrakissa monet kävivät kylpylähoidoissa. Rantapuistosta löytyy lisäksi terveysvesilähde. Kun sitä juo, kaikki vaivat lähtevät. :)
    Kylpylästä eteenpäin löytyy kaunis vesiputous/kuppila.

    Sitten lähistöllä on vielä Heran temppeli, Sininen järvi, luostareita...

    Peloponnesoksen niemimaa jäi vallan katsomatta. Sinne on helppo lähteä vaik vuokra-autolla. Epidauroksen teatteri, Naphlionin kaunis kaupunki jne.

    Pitänee mennä toisenkin kerran.
    Mukavaa matkaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mk* kirjoitti:

Onko kukaan ollut Loutrakissa vkoilla 42-43? Millainen säähän siellä olisi, jos uskaltautuis lähteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu