kilisee

kilisee kulkunen...kertokaapa, missä vika kun cbr pitää alle 2800 kierroksilla tikittävää ääntä, joka kuumana pienenee. Ääni muituttaa hydraulisen nostajan ääntä ja on säännöllinen.Ei jakoketju. Vedätyksessä selvempi, moottorijattutuksessa häviää. Samoten mootorin kuumuessa kaupunkiajossa.
3521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos on ajettu vitusti paskoilla öljyillä, syy voi olla kulunut nokka-akseli. kuitenki ehkä ventiilien väärä välys,säätöväli 24000km.

Äänestä
  • pyörällä ajettu 24500 km ja venttiilit däädetty viikko sitten..kilometrit varmasti totta...pyörä seisoi 5 v. tutun tallissa ja otettiin tänä kesänä käyttöön...lisää vinkkejä... hondan huolto epäili kaasuttimien likaisuutta...käy huonosti tyhjäkäyntiä

    Äänestä

  • cbr kirjoitti:

    pyörällä ajettu 24500 km ja venttiilit däädetty viikko sitten..kilometrit varmasti totta...pyörä seisoi 5 v. tutun tallissa ja otettiin tänä kesänä käyttöön...lisää vinkkejä... hondan huolto epäili kaasuttimien likaisuutta...käy huonosti tyhjäkäyntiä

    MOI!

    Itsellä ei cpr:ää oo ollut, mut monilla kavereilla on ja jokaisessa on ollut tyyppivikana
    heikko nokkaketjun kiristäjä.
    Se kun rupee "prakaan" eikä kiristä nokkaketjua
    enään tarpeeks, niin ketju rupee tikittään.
    Kannattaa tsekata!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


cbr 1000 kirjoitti:

kilisee kulkunen...kertokaapa, missä vika kun cbr pitää alle 2800 kierroksilla tikittävää ääntä, joka kuumana pienenee. Ääni muituttaa hydraulisen nostajan ääntä ja on säännöllinen.Ei jakoketju. Vedätyksessä selvempi, moottorijattutuksessa häviää. Samoten mootorin kuumuessa kaupunkiajossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu