Kuulin Frantsilan siankärsämön auttavan mm. ääreisverenkierron paranemisessa ja peräpukamissa . Mihin tämä perustuu? ja onko kellään hyviä kokemuksia tuotteesta?
Vastaukset 4
- yleensäkin
auttaa moneen juttuun. Olen itse käyttänyt pitkän aikaa Frantsilan tuotteita ja ne ovat todella tasokkaita. Siankärsämöä kerään itse kesällä talteen ja keitän teenä muiden yrttien kera. Esimerkiksi kuukautiskipuihin hyvä jos kouristelee.
- asiallinen tuntija
Siankärsämöä on käytetty iät ja ajat ainakin pohjoisessa saaristossa haavojen hoitoon, hieman samaan tapaan kuin piharatamoa.
Kannattaa hauduttaa voimakkaaksi nesteeksi ja puhdistaa sillä haavoja. - kipukipinä
Käytetään myös suolisto-oireisiin.
- Anonyymi
TV syöte pakko haut sitten parenee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061261
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94878Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31794- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32625
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466