Kertokaa minulle teidän kokemuksia koirienne käytöksestä ensimmäisen juoksun tultua. Muuttuuko koiran luonne juoksun aikana jollain tapaa herkemmäksi tai ärhäkkäämmäsi. Oletteko ostaneet koirallenne jonkin sortin housuja?
Kiitos kaikille asiallisesti vastanneille.
Millaisia kokemuksia
2
416
Vastaukset
- tanja
ensimmäinen juoksu doggi nartullani(Noora)oli niistä helpoimmista päistä kun nyt muistee kun koira on yli 5 vuotias.saa kyllä aina juoksun tullessa varautua siihen että täytyy laittaa housut jalkaan.Mitä vanhemmaksi noora on tullut sitä pitempiä ja runsaampia vuodot ja juoksut ovat olleet ja hirvee ininä lelujen perään.kaikki lelut pitää piilottaa ja varsinkin ne vinkulelut.Jokainen kohta pitää maassa lenkillä haistella ja merkailu on yleistä.Kysyin eläinlääkäriltä että mitä voi tehdä kun koira vaan inisee ja ei huvita oikein syödä jne... lääkäri sanoi että mitä vanhemmaksi tulee sitä pahemmat juoksu ovat ja juoksuihin on myös hormooni lääke,mutta 70 kiloiselle koiralle se maksaa 70 euroa ja se ei sitä kiimaa kokonaan poista vaan lievittää ja en sitten tiedä miten pitkään se vaikuttaa.
et silleen- dogix3
jos juoksut alkaa olla hankalia (siis koiralle) kannattaa harkita steriloimista, itse harkitsen narttuni leikkauttamista, on jo tehnyt yhdet pennut eikä lisää enää teetetä ja leikkauttamalla voi lisätä terveitä elinvuosia joita todella toivon vielä useita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658