Asuntolaina nyt 2,8%, pian 3,75%

pukkaa. Sampo vetää asunnonostajalta mattoa alta!!!
41343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

niin totta. Lamapeluri Eki pelaa mustaa-pekkaa..

Äänestä

Saadaan marginaalia nostettua prossalla myymällä ihmisille turvallisuutta. Tuhansia eurojahan tuo "vakuutus" tulee asiakkaalle maksamaan.

Pääasia on, että korkotaso taas nousee. Rommaus on enää päivien kysymys.

Äänestä
  • Pankeilla on aina ollut kiinteä korkovaihtoehto mutta vain viideksi vuodeksi. Tämä on 15 vuotta ja sama korko kuin aiemmin 5 vuodeksi. Sammon tarjous ei ole enää saatavilla muutaman kuukauden päästä. Jokainen järkevä asuntolainallinen vaihtaa tähän lainaan välittömästi. Nyt taitaa olla minunkin aika myöntää tappioni ja lähteä pankkiin. Lohduttaahan se vähän että suurin osa tuulipuvuista ei älyä vaihtaa nykyistä 12kk lainaansa Sammon vaihtoehtoon. Voi että niillä tuulipuvuilla käy moukan tuuri. Ei taidolla, vaan tuurilla.. :(

    Äänestä

Katsomassa erästä uudisrakennuskohdetta.

Hinnat sairaat!

Silti olisi vielä mahis niihin.

Vähän lainaa vielä, ja Sampo pankki rahoittajana.
Mitä tarkoitatte keskustelullanne ?

Oma asunto maksettu, uuteen ehkä n. 20.000 -30.000 pitäisi ottaa lainaa - taas. Mitä pitäisi varoa nyt?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pientä korkopiikkiä kirjoitti:

pukkaa. Sampo vetää asunnonostajalta mattoa alta!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu