Voi,voi!

Kyllä tuo vaan on säälittävää sinne Turkkiin tai Kreikkaan miesten perässä lähteä. Ei siinä kyllä voi aivot paljoa raksuttaa. Jos on täällä saanu vähän huonoa kohtelua miesten osalta. Voi kyllä vähän kysyä itseltäänkin, miksi näin on käynyt? Ei siellä tilanne oo sen parempi, vaikka moni on ittelleen niin antanu ymmärtää.
61161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joku lähtee miesten perässä, saa uusia tuttavuuksia ja imarteleehan se tietysti olla naiset huomioivien eteläläisten kanssa jos vertaa jurottajasuomalaisiin...Silloin yleensä lähdetään huumorimielessä eikä mitään sitä oikeaa etsimään. Siis PITÄMÄÄN HAUSKAA, molemmin puolin!
Pelkät miehet tuskin on kenellekään se syy lähteä vaikkapa Turkkiin.

Itse ainakin reissaan ihan sen maan ja kulttuurin sekä maisemien takia...Ja tietysti iloisten ihmisten. Kaikkihan sen tietää että ne miehet on pelkkiä luigeja joilla on kuitenkin vaimot ja lapset, mutta saa sitä aina huvitella, ei pidä olla tuollanen tosikko...
Ootkos katkera kun naiset mieluummin lähtee reissuun miehiä kattelemaan :D

Äänestä

itse olen käynyt monta kertaa turkissa, enkä lähde sinne miesten perässä vaan ihan bilettämään ja aurinkoa ottamaan!! siellä käy myös miehiä muistakin maista ja on tullut tutustuttua niin hollantilaisiin ja pohjoismaalaisiin matkailijoihin!!

Äänestä

Mitä säälittävää siinä on, jos joku nainen päättää, että minuapa n-tattaa, ja löytyy sopiva lämmin rantapaikka, jossa tarpeeseensa saa ja vielä ilmaiseksi?

Äänestä
  • On se tosi säälittävää kun naisten pitää lähteä Turkkiin asti seksiä vonkaamaan. Voi voi!

    Äänestä

ei sinne nyt pelkästään miesten takii mennä... eikö se yhen illan juttu oo sama asia tapahtu se sitten suomessa tai turkissa.. Varmaan baarista itekki raahaisit tuntemattomia naisii kotiin jos vaan saisit.. turkissa mies sentäs tajuu sen verran välittää, että vaikka esittää sen loppuloman ajan rakastunutta, ku suomalaiselle oot aamulla ku ilmaa..Että ei menis liialliseen yleistämiseen, nii kyllä niitä harvinaisuuksia tiesti saattaa hyvällä tuuril suomestaki löytyy.. ;)

Äänestä
  • välillä ei oikeen tiedä itkeekö vai nauraako kun lukee näitä teidän juttuja...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heppu-, kirjoitti:

Kyllä tuo vaan on säälittävää sinne Turkkiin tai Kreikkaan miesten perässä lähteä. Ei siinä kyllä voi aivot paljoa raksuttaa. Jos on täällä saanu vähän huonoa kohtelua miesten osalta. Voi kyllä vähän kysyä itseltäänkin, miksi näin on käynyt? Ei siellä tilanne oo sen parempi, vaikka moni on ittelleen niin antanu ymmärtää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu