kertokaas...

sitä vaan et ajetaanko ne häpykarvat sillä "kertakäyttö" parranajo välineellä?? vai miten se kotona tehään?? mitä muita keinoja on?? en aio niitä vielä karsia,mut aattelen etukäteen..entä miten nopeeta ne kasvaa jos ajaa höylällä?? miten ne saa pysymään poissa kauan muuten kuin sillä vahalla?? eix se sillä ottaminen satu????? kiitti avusta!!!!!!
3454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No mä ainaki ajan semmosella gillette venus jutulla millä ajetaan säärikarvatki... Ja niitähän ei ajella kokonaan, vaan semmoset bikinirajat... Jos ajaa tommosella gillette hommalla niin ne pysyy poissa noin päivän pari, jolloin alkaa ikävä piikikäs sänki taas vaivata :(

Äänestä

Jos sulla on pitkää karvaa ni leikkaa ekaks se ihan lyhyeksi. Sen jälkeen voit vetää hellästi höylällä vaahdon kera. Sit ku oot höylännyt kaiken pois,kuivaa hyvin ja laita talkkia päälle (->ei tule nyppylöitä) Jos alkaa kutisemaan niin ei kannata raapia ku se pikkunen kutina menee muutenkin hetkessä pois!:)

Äänestä

vahalla ottaminen sattuu todella paljon joten sitä ei suositella!kosmetologilla saa otettua ainakin bikinirajat, mutta jos aikoo ottaa kokonaan pois niin todella harvat kosmetologit suostuu ottaa, tiedän varmasti kun itse tunnen erittäin paljon kosmetologeja!!

kertakäyttöhöylällä saa otettua minun mielestä parhaiten juuri sen verran kun tarvitsee ja itse haluaa, tietenkin se kasvaa todella nopeasti takaisin, ei kestä kuin pari päivää!! jos ottaa kokonaan pois kannattaa laittaa jotain vaahtoa joka pehmentää karvan ja kun on höylännyt, pesee ja laittaa jotain rauhoittavaa rasvaa, joka myös auttaa ettei tule näppyjä, eli talkki ei ole ainoa vaihtoehto, mutta rasvan täytyy olla erittäin mietoa ettei se ärsytä ihoa!!

siitä vain kokeilemaan karvattomuutta...se on kivaa!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ellu kirjoitti:

sitä vaan et ajetaanko ne häpykarvat sillä "kertakäyttö" parranajo välineellä?? vai miten se kotona tehään?? mitä muita keinoja on?? en aio niitä vielä karsia,mut aattelen etukäteen..entä miten nopeeta ne kasvaa jos ajaa höylällä?? miten ne saa pysymään poissa kauan muuten kuin sillä vahalla?? eix se sillä ottaminen satu????? kiitti avusta!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu