Pihlajanmarjoja.... =)

Anne&Doggi

Pikku-neidille on tullut mielenkiintoinen tapa... Pomppii kahdella jalalla jokaisen pihlajan alla, ja yrittää metsästää pihlajanmarjoja... =) Ja kaikenlisäksi syö niitä vielä innoissaan.. Luulisi maistuvan pahalle, mutta neiti nyt on vähän hömppä... En ainakaan usko, että tästä on suurempaa haittaa, vai mitä mieltä te doggi-ihmiset olette?

8

10021

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syö muita marjoja...

      Minun hömppätyttöni syö ruusunmarjoja! Ja toissapäivänä sitten meni vatsa sekaisin kahdesta marjasta..en taida enää antaa syödä niitä vaikka eivät olekaan myrkyllisiä..

      • Anne&Doggi

        Heh,kyllä nämä aika riiviöitä ovat... =)
        Tuntuu, että doggi-neiti on aivan hulluna "kaikkiin punaisiin marjoihin,"pihlajanmarjoihin, puolukoihin tms.. Taitaa olla "prinsessa-kausi" meneillään, kun kaikki punainen kiinnostaa.. =D


      • Lea
        Anne&Doggi kirjoitti:

        Heh,kyllä nämä aika riiviöitä ovat... =)
        Tuntuu, että doggi-neiti on aivan hulluna "kaikkiin punaisiin marjoihin,"pihlajanmarjoihin, puolukoihin tms.. Taitaa olla "prinsessa-kausi" meneillään, kun kaikki punainen kiinnostaa.. =D

        Meillä 15 viikkonen poitsu veteli puolukkametsässä marjoja minkä kerkes, eikä mitään vahinkoo tullut. Kunhan nyt katsot ettei litratolkulla niitä pihlajanmarjoja syö ja tietysti myrkylliset marjat kannattaa kiertää...


    • Mun nuorimmaisen dogin uusin intohimo on omenat, kun pääsee omenapuun lähellä irti, hyökkää ekaksi puun alle etsimään omppuja ja puusta loput... parhaimmillaan on ahminut viisikin omenaa yhtäkyytiä, ennenkuin ehdin hillitsemään... ja vatsa voi tosi hyvin, ei mitään ongelmia!!! Samoin karviaiset ja mustikat ja luumutkin menee. Taitaa olla doggien ikioma himo noi marjat ym... tosin pihlajanmarjat pisti vähän irvistelemään!

      • Meidän doggi neiti vetää omenia kun sille leikkaa siivuja omenasta, herkkua.Tykkää myös porkkanoista.Syötän neidille marjajauheita ja kivennäisiä.Turkki kiiltää kun niistä saa kaikki flavonoidit,omega-öljyt, hiven ja kivenäisaineet.On varmaan vain terveellistä antaa koirien popsia marjoja koska niistä saa paljon ravinteita mitä taas ei muista ruuista saa.


    • m&m

      syö omenaa ja porkkanaa (ku hepatki syö :) ),metsässä se syö joskus mustikoita ja viinimarjat se ottaa puskista itse :)

      • Anne-Doggi

        Syö kanssa ihan kaikkea... Tai ainakin yrittää syödä.. =) Pihlajanmarjat,omenat,tomaatit,kurkkua,mustikoita,mansikoita,KAIKKEA menee! Ainut ruokalaji,mitä neitini ei ole syönyt,on salaatti! =D Kaipa siitä ajatteli,että jänisten ruokaa se on.


    • Anonyymi

      Meillä on amerikancokerspanieli ja samaa se tekee syö ihan innoissaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      217
      5604
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4539
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      80
      3298
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      241
      2740
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      137
      2513
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      127
      1862
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      244
      1427
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1015
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      28
      928
    10. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      926
    Aihe