Hei! Olen reilu nelikymmpinen yksineläjämies, joka tuntee olevansa täysin hetero. Naissuhteita on ollut useita ja olen saanut niistä täyden tyydytyksen. Miehet siinä mielessä eivät ole käyneet mielen vieressäkään. Tosin mieleltäni avoimena ja suvaitsevaisena en näe homoudessa mitään ihmeellistä. Hyvissä ystävissäni on muutama homo ja lesbo ja pidän sitä rikkautena. Nyt kuitenkin on minussakin alkanut elää ajatus, että voisin joskus kokeilla myös miesten välisiä juttuja. En tiedä toteutuuko joskus vai jääkö pelkäksi fantasiaksi. sen näyttää tulevaisuus. Tiedän, että meissä jokaisessa on enemmän tai vähemmän maskuliinisia ja feminiinisiä ominaisuuksia. Miten on miehet ja naiset, jotka tunnette olevanne täysin heteroja, oletteko ajatuksissanne olleet saman sukupuolen kanssa tai jopa kokeilleet sitä livenä. Kertokaahan kokemuksistanne.
onko muita?
janne
2317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"maskuliinisia ja feminiinisiä ominaisuuksia"
No, ei feminiinisiä puolia voida kääntää homoiluun automaattisesti eikä homoilua "feminismiin".
Kyllä monella henkilöllä on fantasioita samasta sukupuolesta, mutta jäävätkin vain fantasiaksi. Jos ne riittävät, niin miksi livenä kokeilemaan.
Jos ja kun kokeilee livenä, kannattaa valita kyllä sellainen kumppani, joka ei loukkaannu. Voit toki olla kiihkeänä aluksi, mutta jossain vaiheessa tuntua tyhmältä ja kiihoke hiipua. Joten tässä suhteessa kaverilla kannattaa kertoa, että hommasta ei pakosti tule mitään, eikä se ole sen kaverin vika. Muutoin voi loukkaantua pahoin.
Samoin myös kannattaa edetä hitaasti. Ei niitä vaatteita kannatta heittää pois heti ja huomata, että tämä ei suju.
Moi olen 33v mies jolle naisen tyydytys on vähä ollu sellasta koska seisokki on ollu mitä sattuu.uimahallissa jossa käyn,olen mielessä ajatellu usein kun pesen nätti peppuani että varmaa joku mies katselee mua ajatuksissaan.päivällä jos käyn miehet on vanhempaa ja juttuseuraa riittää.fiilis on silloin upea ja tekisi mieli saada jatkoa siihen.mies voisi yllättää kehumalla mun peppua pikku flirttiä ja sit ihan ottamalla mut syliin.hetken aikaa olla jopa yhdynnässä tuntea hänen halu laueta sisääni.sitten saippuoida kunnolla ja pestä pois hiet jotka sauna antoi poistuen tyytyväisenä pukuhuoneseen ..