TURVATIIMI NÄYTTÄÄ NYT TODELLA PANOSTAVAN TOHON HENKILÖSTÖN PIHALLE HEITTOON???AIKA SURKEE FIRMA TULEE OLEMAAN!!!KERTOKAA MIELIPITEENNE ASIASTA ONKO JÄRKEVÄÄ???
TURVATIIMI VAJOAA HYVIN ALAS
elmeri
84331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Taloushallinnosta lentää ensin porukkaa pihalle, henkilöstöpäällikköä myöten. Ehnrootit tarvitsee ajan myötä tuottoa rahoilleen, kun ovat nuoren Aleksanterin rahoilla ja nyt ilman vittuilua erittäin kyvykkään S.B. TJ:n johdolla ostaneet yrityksiä, mutta näissä tulee aina päällekkäistä toimintaa. Vartijoilla ei ole mitän hätää, heitä tarvitaan aina.
Sinulla lienee sisäpiirin tieto, kerro se muillekin.
Toimiston porukkaa vois laittaa pihalle oikein urakalla. Jos vois äänestää, niin kolme nimee löytyis heti.
Onko kanttia kertoa nimet ja ilmoittaa omasi? Ei varmaan.
Piiloudu komeroosi.
ei tartte nimiä sanoa kun se ei muille kuulu,mutta sinä jos olet noin varma itestäs niin sano sä ne nimet sitten...ei ole sulla uskallusta paskahousu
Silloin kun yritys ... mikä tahansa yritys ... on tehnyt tuollaosen määrän kasvua niin ilman muuta se tuo mukanaan päällekäisyyksiä ja sen myötä silkkaa rahan kaivoon heittämistä. Mielestäni on aivan terve ilmiö silloin lähteä järkeistämään toimintoja joka valitettavasti tarkoittaa sitä että osa porukasta saa lähteä. Ei kai Turvatiimikään ole mikään hyväntekeväisyysjärjestö jonka ei tarvitse tehdä voittoa. Näkisin että se firma ei tule olemaan surkea vaan päinvastoin osoittaa terveen kasvun merkkejä. Eli mielipiteeni asiasta on se että ON JÄRKEVÄÄ.
varmasti. On tietoa, hälytyskeskuksia ajetaan tietysti alas ja keskitetään. Ei tarvitse nähdä mitään papereita, vaan täysin luonnollinen asia. Meinaatteko että kahden vuoden päästä on edelleen hälytyskeskuksia joka paikassa. Vastaan ei. Niitä on noin 3.
Hyvä kun sieltä saatiin jo se soheltaja työvuoro suunnittelusta vielä joutais muutama kanssa.