Kohta seitsemän kuukautinen vauva vaatii kokoajan huomiota huutamalla (pojalla tosi kova ääni), pitäisi koko ajan olla keksimässä uusia leikkejä ja leluja lapselle. Vauva osaa ryömiä ja todettuaan kaikki lattialla olevat lelut jo kertaalleen leikityiksi alkaa jatkuva huuto. Tätä on jatkunut jo kaksi viikkoa. Tuntuu, että kaikki muut vauvat osaavat leikkiä "kiltisti" leluillaan ja viihtyvät lattialla. Ehdotuksia? Onko kohtalotovereita? Helpottaako tämä milloin?
Tylsistynyt vauva
lokki
21405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Meillä osa leluista siirretään piiloon ja annetaan esim. parin viikon päästä. On taas mielenkiintoa "uusiin" vanhoihin leluihin. Ei se määrä vaan laatu. En tiedä toimiiko teillä, mutta kokeile.
vauva pääsee itse liikkeelle. Meillä oli sama ongelma molempien kanssa. Varmaan rasittavin vaihe vauva-ajassa. Paikalla ei malttais olla, mutta liikkeelle ei vielä pääse.
Mutta kyllä tuotakin vauhetta kaipaa sitten kun se pääsee kunnolla viihdyttämään itseään kaikella kivalla aina kun äiti kääntää selkänsä.