40:sen erektiokulma

millaisessa kulmassa 40:llä seisoo? kuinka nopeasti saat uuden erektion laukeamisen jälkeen ? entä moneenko yhdyntään kykenet vuorokaudessa ? itselläni seisoo lievästi alaviistoon ja uusi erektio on mahdollista vähintään tunnin kahden päästä ja kaksi kertaa vuorokaudessa on maksimi
95144
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Millaisessa kulmassa 40:llä seisoo?
Hieman vaakatasoa alempana tai vaakatasossa.

Kuinka nopeasti saat uuden erektion laukeamisen jälkeen ? Riippuu kiihotustilasta ym., mutta yleensä nykyään 30-60 minuuttia.

Entä moneenko yhdyntään kykenet vuorokaudessa ? Kolme yhdyntää on tullut koettua vuorokaudessa, mutta en tiedä mikä olisi maksimi. Muutama vuosi sitten sain kolme siemensyöksyä noin tuntiin, kun tuli testattua. Tosin se oli itsetyydytyksellä.

Äänestä
  • kyllä kulma on jyrkkä ja seisoo monta tuntia kun ottaa viakraa tai kialista sikrakin auttaa........

    Äänestä

perustaa uusi palsta nimeltä "onko kulmalla väliä?"

Tottakai kulma vanhemmiten laskee, mutta onko sillä väliä, kunhan seisoo.

Äänestä

Mulkun koko tietenkin ratkaisee myös. Lyhyet nysät seisoo pystyssä ja pitkät ei niinkään pystyssä.

Äänestä
  • Eiköhän se seisomiskulma ole paisuvaisen muodosta kiinni. Ei se iän mukana muutu mihinkään. Eli ihan kovana jos on niin kulma on aina sama. Tietysti jos ei enää saa ihan täyttä seisokkia niin roikottaa alempana mutta pc-lihaksia jännittämällä sen saa maksimiinsa. Saman saa aikaiseksi kun painaa pussien takaa...

    Itsellä seisoo ihan suoraan eteen silloin kun on ihan kova ja näin on ollut aina, ikää nyt 40v.

    Nuoruudesta muistan naapurin kaverin (vertailtiin joskus toistemme vehkeitä, oltiin jotain 10v) jolla seisoi aina ihan ylös mahaa vasten, ja olin kyllä kateellinen että mulla ei noussut niin mutta eipä sillä sittemmin ole seksin suhteen ollut mitään vaikutusta.

    Äänestä

  • alex kirjoitti:

    Eiköhän se seisomiskulma ole paisuvaisen muodosta kiinni. Ei se iän mukana muutu mihinkään. Eli ihan kovana jos on niin kulma on aina sama. Tietysti jos ei enää saa ihan täyttä seisokkia niin roikottaa alempana mutta pc-lihaksia jännittämällä sen saa maksimiinsa. Saman saa aikaiseksi kun painaa pussien takaa...

    Itsellä seisoo ihan suoraan eteen silloin kun on ihan kova ja näin on ollut aina, ikää nyt 40v.

    Nuoruudesta muistan naapurin kaverin (vertailtiin joskus toistemme vehkeitä, oltiin jotain 10v) jolla seisoi aina ihan ylös mahaa vasten, ja olin kyllä kateellinen että mulla ei noussut niin mutta eipä sillä sittemmin ole seksin suhteen ollut mitään vaikutusta.

    Pari kertaa menee peräjälkeen silleen että huilaa välillä about puoli tuntia.
    Vuorokaudessa onnistuu ainakin kolme tai neljä kertaa...seisoo kyllä mutta tunto menee eikä laukee millään.
    Saman aiheuttaa jos on ottanut alkoholia ähän reilummin....

    Äänestä

kenen kanssa seksiä harrastaa. Vieraan kanssa ylittää helposti rajansa...

Äänestä

Ei ainakaan mulla ole 40 vuoden ylitys vielä tuntunut erektiossa. Seisoo kunnolla (pystyssä) ja kovana joka päivä. Kokoakin on ihan mukavasti ja olen kyllä huomannut että naiset tykkää kovasta :-), menee paremmin sisään reikään kuin reikään. Itse pystyn laukeamaan samalla seisokilla kaksi kertaa peräkkäin, kolmatta ei ole tullut kokeiltuakaan. Muutaman tunnin puuhasteluissa olen lauennut 7 kertaa, vuorokaudessa vois tulla vielä toinen 7 lisää.

Äänestä

Seisoo suoraan eteenpäin. Uusi erektio tulee 10 - 15 min päästä, jos muija auttaa kädellä tai suulla. 5 kertaa vuorokaudessa on joskus onnistunut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


40 v kirjoitti:

millaisessa kulmassa 40:llä seisoo? kuinka nopeasti saat uuden erektion laukeamisen jälkeen ? entä moneenko yhdyntään kykenet vuorokaudessa ? itselläni seisoo lievästi alaviistoon ja uusi erektio on mahdollista vähintään tunnin kahden päästä ja kaksi kertaa vuorokaudessa on maksimi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu