mistä nopeus tarkistetaan?

huomenta...

mistä tai millä tarkistan
netti nopeuteni.. .
kun itse maksan 33e kuussa
2m /2m yhteydestä... ???
mitäköhän mä maksan ja mistä...

kone näyttää kuitenkin yhteydeksi
( xp käyttis ja logon päälle kun vie osottimen..)
100.0 Mbps eli mitäköhän???

kertokaa viisaammat...

*kiitos ja kumarrus*
2499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...testeillä mulla näytti 2MB/512 lukemaa ~1.7MB, joka on ihan normaalia, kun on otetaan nopeushävikki verkossa, dataliikenne taustalla ja verkon aktiivilaitteiden aiheuttama hidastuminen.

-T

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


typerys. kirjoitti:

huomenta...

mistä tai millä tarkistan
netti nopeuteni.. .
kun itse maksan 33e kuussa
2m /2m yhteydestä... ???
mitäköhän mä maksan ja mistä...

kone näyttää kuitenkin yhteydeksi
( xp käyttis ja logon päälle kun vie osottimen..)
100.0 Mbps eli mitäköhän???

kertokaa viisaammat...

*kiitos ja kumarrus*

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu