antennijohto

Onko mitenkään mahsollista se,että liittää TV antennijohdon tietokoneeseen niin että tietsikasta voi katsoa TV:tä ilman mitään välijuttuja, kuten TV:tä? Jos näin voi tehdä,tarviiko siihen joku adapteri tai johto, joka liitetään antennijohtoon toinen pää tietsikkaan?
5556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Myydäänhän tietokoneisiin noita tv-kortteja joissa on viritin. Käytettyjä voi katsella vaikkapa Huuto.netistä:
http://huuto.net/fi/showlist.php3?lcat=2&cat[]=atkpcmoni&cat[]=atkpcmuu&cat[]=atkqtietokoneet&cat[]=atkxtra&status=N&seller=&bidder=&tits=TV&location=&index=s

Äänestä
  • Ja miellään Digi-tv kortti, jos meinaat jatkossakin katsella töllöö tietokoneessa.

    Äänestä

Jos sulla on näytönohjaimessa vivo liitin, eli video out / video in -> video ulos / video sisään
Sit vaan vivo kaapelilla töllöön kiinni ja hyvin näkyy.

Äänestä
  • jos on vanhempi telkkari jossa ei ole s-videoliitäntää niin Scartilla videoitten kautta onnistuu myös

    Äänestä

  • Milla.M kirjoitti:

    jos on vanhempi telkkari jossa ei ole s-videoliitäntää niin Scartilla videoitten kautta onnistuu myös

    Jeps, näin se menee. Mutta, jos on oikein vanha töllö. Voi tulla mustavalkosta kuvaa.

    Töllössä pitää olla S-videotuki. Jos ei ole niin:

    S-video -> Scart kaapelilla tulee varmasti mustavalkoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietokoneeseen kirjoitti:

Onko mitenkään mahsollista se,että liittää TV antennijohdon tietokoneeseen niin että tietsikasta voi katsoa TV:tä ilman mitään välijuttuja, kuten TV:tä? Jos näin voi tehdä,tarviiko siihen joku adapteri tai johto, joka liitetään antennijohtoon toinen pää tietsikkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu