Onko kellään puhelin numeroa jolla xp aktivoidaan, ilmanen kai, en muista on aikaa edellisestä, ja kone ei oo vielä netissä eikä taida koskaan ollakkaan, oon hukannu sen vihkosen missä se oli, piti tulla kaverin koneesta kyseleen
Apua
Hömppäheikki
4244
0Äänestä
Vastaukset 4
Vanhimmat
Soita ohjatun aktivointitoiminnon ikkunassa näkyvään ilmaiseen puhelinnumeroon.
Sorry, niinhän se menikin, etin sitä vihkoa aktivoinnit tuli tehtyä jo, oli aikaa viimisestä en muistanu miten menee :)
tuo kone ei tuu nettihommiin että sitä ei voinu sen kautta aktivoida
Windowsin sisäisestä ohje ja tuki keskuksesta irtosi tämän verran:
Windowsin aktivoiminen puhelimitseWindowsin ohjattu tuoteaktivointi sijaitsee Järjestelmätyökalut-sovelluksessa. Voit avata järjestelmätyökalun napsauttamalla Käynnistä-painiketta, valitsemalla Ohjelmat, valitsemalla Apuohjelmat, valitsemalla Järjestelmätyökalut ja napsauttamalla sitten haluamaasi kuvaketta. ja valitse sitten Aktivoi Windows.
Noudata näyttöön tulevia aktivointiohjeita.
Huomautuksia
Voit käynnistää Windowsin ohjatun tuoteaktivoinnin myös napsauttamalla Käynnistä-painiketta, valitsemalla Suorita ja kirjoittamalla oobe/msoobe /a.
Jos käytettävissäsi ei ole modeemia tai Internet-yhteyttä, voit aktivoida Windowsin soittamalla Microsoftin asiakaspalveluun. Windowsin aktivoiminen sujuu nopeasti, eikä siihen tarvita nimeäsi tai muita henkilökohtaisia tietojasi.
Jos et ole vielä aktivoinut Windows XP:tä, voit milloin tahansa aloittaa aktivoinnin napsauttamalla ilmaisinalueella olevaa Windowsin aktivointi -kuvaketta. Kun olet aktivoinut Windows XP:n, tämä kuvake häviää ilmaisinalueelta. Jos et halua aktivoida Windowsia nyt, saat muistutuksia säännöllisin väliajoin seuraavien 30 päivän ajan. Näiden 30 päivän jälkeen sinun on aktivoitava Windows, jotta voit jatkaa sen käyttämistä.
Aiheeseen liittyviä ohjeita