Suomi24 ja vakoilu?

Suomi24.fi:n sivuilta tulee ilmeisesti kolmannen osapuolen coocieita, jotka ad-aware laittaa haitallisiksi.

static callup jotein, ainakin tulee kun seurasin ja onkohan se sama kuin sitten doubleclick?

Kertokaa joku, kuka tietää enempi. Oli eilen mennyt tietoa aikapaljon doubleclick.netiin.
1625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miksi ihmeessä sinulla on kolmannen osapuolen evästeet sallittuna koneellesi??????
>Avaa Internet explorer
>Työkalut
>Internet asetukset
>Tietosuoja,muuta siihen Normaali tai Keskisuuri niin eipä tule enää kolmannen osapuolen evästeitä koneellesi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx kirjoitti:

Suomi24.fi:n sivuilta tulee ilmeisesti kolmannen osapuolen coocieita, jotka ad-aware laittaa haitallisiksi.

static callup jotein, ainakin tulee kun seurasin ja onkohan se sama kuin sitten doubleclick?

Kertokaa joku, kuka tietää enempi. Oli eilen mennyt tietoa aikapaljon doubleclick.netiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu