YLE vaikeni

YLE ei maininnut uutisissaan sanallakaan tekijänoikeuslain vastaista mielenosoitusta.
Tämä osoittaa kiistatta hallituksen käskyttävän sähköisiä tiedoyusvälineitä.
Mistä muista yhteiskunnallisesti tärkeistä asioista YLE vaikeni.
1224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jokainen varmaan tietää menneen viikonlopun tapahtumat Helsingin Haagassa, ryöstelyt Helsingissä elo-syyskuun aikana. En ymmärrä, mitä halpa-arvoista moskaa lupamaksujen maksajat olemme, että asioista joista, oman turvallisuutemme takia, ei äänikanavamme puhu halaistua sanaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pikku-ukko kirjoitti:

YLE ei maininnut uutisissaan sanallakaan tekijänoikeuslain vastaista mielenosoitusta.
Tämä osoittaa kiistatta hallituksen käskyttävän sähköisiä tiedoyusvälineitä.
Mistä muista yhteiskunnallisesti tärkeistä asioista YLE vaikeni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu