Te jotka olitte jo aikoja parantajalle tilanneet, miten on mennyt? Onko onnistunut?
Parantajalla
käyneet
3423
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
moi!
Käytiin heinäkuussa ja syyskuussa paukahti!
Nyt olen siis 6 viikolla ja kaikki hyvin tähän asti!!
siellä Hattulassa käytiin ja ensin pelotti ja hermostutti mutta sitten aika menihirmuisen nopeasti ja se mies on mukava ja ystävällinen!!
hei marjaana! voisitko kertoa minkälainen lapsettomuustausta teillä oli kyseessä? olisin halukas kuulemaan,minkä tyyppisissä ongelmissa parantaja pystyisi auttamaan...meillä kun on mulla kilpirauhasen vajaa toiminta,miehellä hieman vähemmän siittiöitä kuin normaalisti ja liikkuvuuskin heikohkoa. miehellä myös c-hepatiitti ja nyt hoitotakuun tultua,on meiltä yhteiset hoidot kielletty,vaikkei tartunta lapseen tarttuisikaan koska minulla sitä ei ole. ennemmin meitä kyllä on hoidettu,vaikka tartunta silloin jo olikin. lapsettomuutta meillä on takana jo 3 vuotta. :( olis niin ihanaa jos parantaja pystyisi meitäkin auttamaan ja saisimme aivan biologisestikkin yhteisen lapsen :)
Moi!
Mulla oli epäsäännöllinen kierto ja paljon myomia.
Miehellä myös sperman laadussa ongelmia,anomalioita paljon ja huono liikkuvuus.
Se parantaja sanoi,että raskauteen tarvitaan vain yksi siittiö ja yksi munasolu,mutta paljon rakkautta.se sanoi,että lapset tulevat rakkaudesta,ei tekemällä.
Puhui paljon kaikenlaista ja ainakin meidän suhteelle siitä oli kovasti hyötyä.
se on semmoinen vanhempi mies,oikein mukava ja sen luona oli kiva käydä.
aika menee himuisen nopeesti sen luona,aika erikoinen olo oli koko illan.