Protuperustaja

Luin RB:n CV:n. Ihan varmaan upea älykäs tyyppi päässyt vapaa-ajattelijoiden johtoon. Onnea. Kuka oli kirjoittamut CV:n? Se oli turhaan hyvin vaatimaton, voisi ehkä kuvata saavutuksia laajemminkin.
2408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tuo tyyppi ei liity Protuu mitenkään. Ei siis mitenkään. Sori vaan.
Protu-lyhenne tulee sanasta Prometheus. Prometheus-sana taas tulee kreikan mytologiasta. http;//protu.fi
Katso Mikä Prometheus -> Prometheus-myytti.

Äänestä
  • Prometheus (=ensinmiettijä)

    Epimetheus (=jälkeenmiettijä) >Prometheuksen broidi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Robert brotherus kirjoitti:

Luin RB:n CV:n. Ihan varmaan upea älykäs tyyppi päässyt vapaa-ajattelijoiden johtoon. Onnea. Kuka oli kirjoittamut CV:n? Se oli turhaan hyvin vaatimaton, voisi ehkä kuvata saavutuksia laajemminkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu