Voisitteko kertoa hyviä paikkoja, joihin voi majoittua koiran kanssa Suomessa matkustellessa? Mökit, hotellit, muut paikat?
Missä päin vaan.
Missä päin vaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Me ollaan oltu kahtena vuotena peräkkäin Hämeenlinnassa Hotelli Aulangolla. Siellä on "koirahuoneita" joista pääsee suoraan ulos omasta huoneesta. Siellä on ollut ihan jees!
Hotelli huonetta varattaessa mainitaan koira josta veloitetaan muutama kymppi vuorokaudelta. Yleensä majoitus tapahtuu tällöin "tupakka huoneessa". Mökki majoituksen järjestäminen voi olla hankalampi juttu koiran kanssa. Soittamallahan nuo jutut selviää. Mutta koira rajoittaa tarjontaa paljon, ja nostaa myös pakostakin kuluja huomattavasti. Telttamajoitus on varmin ja halvin juttu.
Kerätä kakat. Ihan jokainen kakka on kerättävä ja kohta jossa kakka oli, huuhdeltava ämpärillisellä vettä.
Ethän halua, että seuraavan telttailijan teltanpohja on kakassa.
Paskulikin on ehtinyt täällä jo kommentoimaan!
Suomen maata pitkin poikin reissanneena olenkin useasti törmännyt tilanteeseen, ettei saa koiria ottaaa mökkeihin.
Tuo Lomarengas on yksi josta voisi mökkejä katsella haluamaltasi seudulta ja sitten soittamalla varmistaa saako koiria tuoda ko.mökkiin.
Tätä nykyä reissaankin koirien kanssa "oma koti" mukana ja huomio Paskuli ! kakat kerään kyllä, mutta tuo huuhtelu on kyllä jäänyt....
Ainakin Kalajoelta löytyy mökkejä mihin voi koiran viedä. Kokeile Holiday Club Inn:n mökkivälitystä. Kyllä niitä paikkoja löytyy, mutta maksamaan joutuu vähän extraa.
Kalajärvi Seinäjoella on yks paikka. Oltiin kesällä siel mökissä(aivan mahtava mökki saunalla ym.muilla yleellisyyksillä vaan n.70€/vrk) kahen koiran kans. Niistä ei tullu mitään lisämaksua. Siel oli myös sellanen koirien uittoranta. Oli ihana paikka:)