Ei toimi

Tuntuu tänään taas tökkivän oikeen kunnolla.
Pääsin kyllä kirjautumaan,mutta yhtään viestiä en rekattuna saa lähtemään.
Onnistuuko muilla rekatuilla viestin lähetys,vai tökkiikö pelkästään täällä?
18610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

kun laitoin oman viestini, niin kesti ian kaiken ja sitten herjasi. kun koitin uudestaan, niin herjasi, että olet jo lähettänyt viestin. ja varmaan kolme varttia kesti päivittyä palstalle. että hidasta on, mutta rekkautuneena sain viestini perille...

Äänestä

ainaskin täältä päin suomea=)

Äänestä

täältäkään. saa katsoa häviääkö tämäkin.

Äänestä
  • täällä tänään. Mulla on mennyt jo useammatkin pelihousut iltapäivän aikana. Vastasin tuolla alempana sille huippuprovollekkin mutta ei mene läpi, ei vaikka mitä tekisi.

    Äänestä

  • varmaankin rekatuilla ;))
    Ei vaineskaan...tämähän on ihan sieltä.
    Proxy Error on tänään POP

    Äänestä

  • rekatuilla ;))

    Äänestä

  • porttikielto :)))

    Äänestä

Tökkinyt on koko iltapäivän, testailen nyt viestiä rekattuna....katsotaan onnaako..

Äänestä

Tökkinyt on koko iltapäivän, testailen nyt viestiä rekattuna....katsotaan onnaako..

EI ONNISTUNUT !!

Äänestä

aika reippaastikin, kun nyt taas oli tovi, ettei päässyt sivuille ensinkään. Nyt onnistui kirjautuminen taas ihan ok, mutta jatko jääkin nähtäväksi taas.

Äänestä

Minä luulin jotta se vastustaa vaan tällasella metsänpeikolla. Olen yrittänyt eilen ja tänään kirjottaa vaikka kuin monesti. Ei onnistu. Nyt oli sitten tullu tuonne Rabies kysymykseen moneen kertaan vastaus. Ihan rupesi hävettämään tällanen töpöstely.
Ei sitten ollukkaa yksin minussa vika. Ajattelin jo jotta jos ei nytkään toimi niin yritän vasta kun olen tullu seuraavalta reissulta.

Äänestä
  • Tiedoksi sinne ylläpitoon saakka, että ollaan täällä käyttäjäpuolella huomattu teidän uudet IT-pojat töissä! Ollaan täällä ihan vakavilla asioilla ja teitin pitäis nyt yrittää herätellä meitin luottamusta tietoyhteiskuntaan. Sähköpostipalvelimeen ei ilmeisesti enää tehoa kuin hienosäätöleka - änkyttää ja solkottaa niin paljon. Entäs nää muut vehkeet sitte? Pitäskö ilmastoida Erä-Eemelin ketjupyssyllä?

    Äänestä

Posti sekoilee ansiokkaasti lainailemalla tekstien sekaan milloin minkäkin näköisiä merkkejä ja näytti tuolla tänään olevan html-koodiakin ruåtsalaisin lisukkein.

Kirjautuminen on viime päivinä toiminut kuin tietotekniikka yleensä - joko 1 tai 0. Ettei olisi sieltä korealaispalvelimelta (joka ruotsalaisten Nordeassa kyläili) tulossa jotakin neliönmuotoisia bittejä tällekin sivustolle. Eivät tiedä siellä, että meillä sentään täällä suomessa käytetään poikkileikkaukseltaan pyöreää kaapelia eikä mitään ruottalaistavaraa. Yrittävät tietysti jatkopölliä sen Issun pöllimän ja sittemmin Interaktiolle toimittaman lentoHärvelin!

Äänestä
  • kyllä mua nyt jo pikkuisen häiritsee, kun en tiedä ollenkaan, minne se härveli laskeutui. Kun se intteri ei ole infonnut sattuiko oikeelle kohdin se vekotin ja täälä liikkuu huhuja, että joku punatakkinen on nähty liikuskelevan lähitienoolla siihen aikaan, kun se härveli seinältä lähti omille teilleen. Vaan kun mulla onneksi oli musta takki varmuuden vuoks silloin päällä ;=)). Jotenka syytön, syytön, syytön olen minä...hee ;=))))

    Äänestä

  • issu56 kirjoitti:

    kyllä mua nyt jo pikkuisen häiritsee, kun en tiedä ollenkaan, minne se härveli laskeutui. Kun se intteri ei ole infonnut sattuiko oikeelle kohdin se vekotin ja täälä liikkuu huhuja, että joku punatakkinen on nähty liikuskelevan lähitienoolla siihen aikaan, kun se härveli seinältä lähti omille teilleen. Vaan kun mulla onneksi oli musta takki varmuuden vuoks silloin päällä ;=)). Jotenka syytön, syytön, syytön olen minä...hee ;=))))

    Asialla, jos on takki ollut punainen - selvä peli sitten. Sinne meni meidän Härveli ja kaikki hyvät suunnitelmat sen tien. Sama joukkio täällä tietysti noita bittejä ravistelee. Se sun väärennöskappaleesi on varmaan värkännyt niille kutsun tänne palstalle, kun ei se yksin pärjää.

    Äänestä

Vaan kuinka kauan. sain tänään muutaman viestin läpi ja sitten loppui. Ensin viestien kulku ja sitten minun kärsivällisyys.
Nyt voisi tietysti laitta kaikki mitä jäi silloin laittamatta. Kun vain muistaisi mitä oli ja kenelle.

Äänestä
  • Kaikki skeida menee läpi ?
    Yritin 49 kertaa vastata tuohon naksutinkoulutukseen tuloksetta.Konttasin kaikki piuhatkin läpi kun kuvittelin tuon penikan irroittaneen ne....
    Tänne kyllä ilmestyi kaikki tyhmät testikirjoitukseni...

    Äänestä

vihdoin taas kai toimii tämäkin.
Meinas jo lentää mäelle taas vaihteeks koko vekotin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


FAU. kirjoitti:

Tuntuu tänään taas tökkivän oikeen kunnolla.
Pääsin kyllä kirjautumaan,mutta yhtään viestiä en rekattuna saa lähtemään.
Onnistuuko muilla rekatuilla viestin lähetys,vai tökkiikö pelkästään täällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu