Munarakkulan koko?

Hei,

Kun olette käyneet ultrassa (esim clomikuurin aikana tms), niin minkä kokoisia munarakkuloita teillä on ollut? Minulla 20-30mm. Kertaakaan ei ole kuitenkaan tärpännyt, vaikka yritystä on ollut jo reilut 1,5 vuotta. Voiko munarakkula olla liian iso?
31017
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hoitavalta lääkäriltähän ei tietenkään kannata ikinä kysyä..

Äänestä
  • No tavallaan olet oikeassa, joskus ei kannatakaan, sillä on niitä lääkäreitäkin moneen lähtöön. Kannattaa kysyä lapsettomuuteen erikoistuneelta lääkäriltä, niin saa parhaan vastauksen. Tosin eivätpä hekään ole kaikkiin kysymyksiini osanneet vastata :(

    Äänestä

koot 19.5, 18 ja 14.5 ... niitten tulee olla kait minimi 16mm...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Milde kirjoitti:

Hei,

Kun olette käyneet ultrassa (esim clomikuurin aikana tms), niin minkä kokoisia munarakkuloita teillä on ollut? Minulla 20-30mm. Kertaakaan ei ole kuitenkaan tärpännyt, vaikka yritystä on ollut jo reilut 1,5 vuotta. Voiko munarakkula olla liian iso?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu