kuulostaako suht hyvältä;ollaan menossa viikox mölille lomalle.sinne on autolla noin tunnin ajomatka ja aattelin ottaa hamsterini mukaa häkkeineen päivineen,koska en oikee tiiä semmosta ihmistä.joka osais hoitaa sen hyvin.tai tiiän,mut se ei pysty ottaa.ajettas päiväl,eli hamsteri toivonmukaa nukkuis ja autossa on ilmastointi,ettei helle yllätä.mitä luulette/tiiiätte onko tästä tunnin automatkasta haittaa hamsulle?onko joku ollu hamsun kans reissussa?kumpi on parempi vaihtoehto:ottaa mukaa,vai antaa hoitoo jollekki jolla ei oo oikeestaa mitää kokemusta?
hamsteri mukaa...
-
3131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
voit ottaa hamsterisi mukaan. Tunnin matka on ihan "lyhyt" kun joskus näyttelyyn lähdetään päivän takia kauempaakin. Varo kuitenkin aurinkoa ja vetoa :)
Tottakai voit otta hamsun mukaasi jos ajomatka kestää niin vähän aikaa, hamsu varmastikin nukkuu sillä aikaa. Voit peittää häkin kankaalla tai vastaavalla ettei hamsusi saa liikaa vetoa tai aurinkoa.
kiitti vastauksista!huomen ollaa lähös:)mä oon tämmöne ylihuolehtiva hamsterin äiti.......... ;o)