ääniliittimet kotelon eteen??

kae24

Kertokaa hyvät ihmiset teen nyt tämmöistä viritelmää kun tuossa minun vanhassa kotelosta ei löydy kotelon edestä mikki ja kuulokeliitintä niin olen tekemässä tämmöistä viritystä laitan ääniliittimet kotelon eteen. Siihen on jo porattu reijät eteen ja liittimet siinä paikoillaan. Johdot pitää vetää vielä emolevyn äänikortista niihin liittimiin niin kertokaa kun liitä ne johdot eli mikkiin kaksi ja ääneen 3 niin pitääkö mikkiin ja kuulokeeseen liittää vielä näitten lisäksi vielä yksi johto se että äänikortti katkaisee tietokoneen takana olevat liittimen äänen ja mikin silloin kun laitan eteen kuulokkeet ja mikin vai riittääkö tuo kun kytkee kuuloke liittimeen 3 johtoa(vasen, oikea ja -) ja mikkiin kaksi( ja -)

1

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kake24

      Liitä näin tein itse saman virityksen vanhaan koteloon. Sitä katkaisujohtoa ei tarvita. Liitä MIG mikin ja Gnd - ja sitten Oikean puoleinen Front Audio(R) ja Vasen puoleinen Front Audio(L) Nyt pitäisi toimia se viritys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      105
      9483
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      49
      4641
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1976
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1921
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1630
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1391
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      38
      1307
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      927
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      903
    10. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      902
    Aihe