Kertokaa hyvät ihmiset teen nyt tämmöistä viritelmää kun tuossa minun vanhassa kotelosta ei löydy kotelon edestä mikki ja kuulokeliitintä niin olen tekemässä tämmöistä viritystä laitan ääniliittimet kotelon eteen. Siihen on jo porattu reijät eteen ja liittimet siinä paikoillaan. Johdot pitää vetää vielä emolevyn äänikortista niihin liittimiin niin kertokaa kun liitä ne johdot eli mikkiin kaksi ja ääneen 3 niin pitääkö mikkiin ja kuulokeeseen liittää vielä näitten lisäksi vielä yksi johto se että äänikortti katkaisee tietokoneen takana olevat liittimen äänen ja mikin silloin kun laitan eteen kuulokkeet ja mikin vai riittääkö tuo kun kytkee kuuloke liittimeen 3 johtoa(vasen, oikea ja -) ja mikkiin kaksi( ja -)
ääniliittimet kotelon eteen??
kae24
1
415
Vastaukset
- kake24
Liitä näin tein itse saman virityksen vanhaan koteloon. Sitä katkaisujohtoa ei tarvita. Liitä MIG mikin ja Gnd - ja sitten Oikean puoleinen Front Audio(R) ja Vasen puoleinen Front Audio(L) Nyt pitäisi toimia se viritys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17610762Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710239Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325679Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784508Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1292990- 1712985
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381786Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981378Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61220Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161144