Onko esim. tuo firma tehnyt ikinä yhtäkään voitollista kvartaalia? Mitä arvelette, tuleeko ikinä jakamaan osinkoa?
Siksi kyselen, kun joskus ihmettelen pörssissä olevia täysin kelvottomia yrityksiä. Mun mielestä ei ole järkeä pitää pörssissä semmoisia firmoja, joilla ei ikinä ole käytännössä toivoa tehdä voittoa.
Stonesoft
3
821
Vastaukset
- kaappi jooseppi
Sijoittajan mielestä kelvoton on sellainen, jolla ei ole suuria kasvu odotuksia. Stonesoftilla on hyvät tuotteet ja esimerkiksi joku suurempi yritysostaja saattaa räjäyttää kurssi katosta läpi.
Pörssi on pullollaan huonompia yrityksiä joilla ei ole yhtään mitään: TJ Group, Done, Basware jne..- peruspoikuli
Stonesoftilla ja F-Securella näkyy olevan vuonna 2006 tulosjulkaisut samana päivänä, oisko vaan sattumaa vai olisko kimppakivaa tiedossa?
Ei ainakaan perjantaina kukaan noteerannut asiaa, ei kyllä sinänsä ihmekään - ainoastaan minunkaltaiseen tuulipukuun se puhaltaa hieman toivoa tulevaan vuoteen. - Hehehe juu
Vai BasWarella ei ole mitään :-) Taitaa olla pojalta tuo tietämys vähän pihalla...Taitaa Stonesoft olla nykyisin aika pieni kioski BasWareen verrattuna ja viimeiset lehdistöviestit Stonesoft:sta:
4.02.2006 Stonesoftin tappio syveni loppuvuonna
06.02.2006 Stonesoftia vastaan nostettu syyte tiedottamisrikosepäilystä, yhtiö kiistää epäilyn
Että se siitä kioskista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743397
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753127Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683002On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662671Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442182- 611739
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251707- 351705
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181679- 601628