Onko esim. tuo firma tehnyt ikinä yhtäkään voitollista kvartaalia? Mitä arvelette, tuleeko ikinä jakamaan osinkoa?
Siksi kyselen, kun joskus ihmettelen pörssissä olevia täysin kelvottomia yrityksiä. Mun mielestä ei ole järkeä pitää pörssissä semmoisia firmoja, joilla ei ikinä ole käytännössä toivoa tehdä voittoa.
Stonesoft
3
815
Vastaukset
- kaappi jooseppi
Sijoittajan mielestä kelvoton on sellainen, jolla ei ole suuria kasvu odotuksia. Stonesoftilla on hyvät tuotteet ja esimerkiksi joku suurempi yritysostaja saattaa räjäyttää kurssi katosta läpi.
Pörssi on pullollaan huonompia yrityksiä joilla ei ole yhtään mitään: TJ Group, Done, Basware jne..- peruspoikuli
Stonesoftilla ja F-Securella näkyy olevan vuonna 2006 tulosjulkaisut samana päivänä, oisko vaan sattumaa vai olisko kimppakivaa tiedossa?
Ei ainakaan perjantaina kukaan noteerannut asiaa, ei kyllä sinänsä ihmekään - ainoastaan minunkaltaiseen tuulipukuun se puhaltaa hieman toivoa tulevaan vuoteen. - Hehehe juu
Vai BasWarella ei ole mitään :-) Taitaa olla pojalta tuo tietämys vähän pihalla...Taitaa Stonesoft olla nykyisin aika pieni kioski BasWareen verrattuna ja viimeiset lehdistöviestit Stonesoft:sta:
4.02.2006 Stonesoftin tappio syveni loppuvuonna
06.02.2006 Stonesoftia vastaan nostettu syyte tiedottamisrikosepäilystä, yhtiö kiistää epäilyn
Että se siitä kioskista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921816- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56848- 47761
- 36752
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683