Nisse

Oikeus on tapahtunut.Nils Gustafsson on todettu syyttömöksi.
3144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä että Nisse tuomittiin syyttömäksi :] Voimia Nisselle!

Äänestä

Oikeus ei todennut tai voi todeta ketään syyttömäksi vaan ettei häntä voitu osoittaa syylliseksi. Oikeus ei edes nimennyt murhaa tapahtuneen ja nykyisen lain mukaan vain murhasta voidaan, joku tuomita vuosikymmenten takaa syylliseksi.
Oikeus ei siis katsonut todisteita riittäviksi NG:n syyllisyydestä lain mukaan. Tuomioistuin noudattaa muutenkin lakia ja lainsäädäntö, tuomioistuimet ja toimeenpanovalta pyrkivät oikeudenmukaisuuteen, ainakin päätöstä tehdessään.

Äänestä
  • onko koko ajan pakko olla noin virallinen? ite kuiteski haluusit et ng tuomitaan!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikein kirjoitti:

Oikeus on tapahtunut.Nils Gustafsson on todettu syyttömöksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu